Henrik Hololei astub Res Publicasse

05. märts 2004, 12:27

Res Publica teatas, et Henrik Hololei esitas avalduse Res Publicasse astumiseks.

Järgnevalt põhjendab Henrik Hololei oma otsust (tekst muutmata ? toim.).

Miks astusin Res Publicasse? Astusin 1991 paremtsentristlikusse Vabariiklaste erakonda ning olen pärast seda kõik selle erakonna algse liikmeskonna liitumised ja lõhenemised kaasa teinud. Sel aastal jõudsin lõplikule arusaamale, et olen eemaldunud liiga kaugele oma ideaalidest ja põhimõtetest, millega noore teotahtelise inimesena end poliitikas ära määratlesin. Kahtlemata oli viimaseks argumendiks Mõõdukate erakonna muutumine sotsiaaldemokraatlikuks parteiks. Need väärtused ei ole kooskõlas minu arusaamaga sellest, milline on Eesti jaoks õige arengutee.

Täna on mul soov naasta sotsiaalse ja hooliva konservatismi põhimõtete juurde. Pean oluliseks, et kedagi ei tohi takistada olemast edukas ja kedagi ei tohi jätta raskustes üksi, samuti ei tohi unustada, et selleks, et ümber jagada, peab olema tugev ja jätkusuutlik baas, mida saab ümber jagada. Soovin kaitsta tänast Eesti majanduspoliitilist keskkonda ja kaasa aidata selle keskkonna maksimaalsele realiseerimisele Euroopa Liidu liikmena.

Olen viimase aasta töötanud tihedalt koos Juhan Partsiga. Hindan seda koostööd väga kõrgelt ja jagan täielikult tema nägemust muuta Eesti teadmistepõhiseks, konkurentsivõimelisemaks ja kodanikulähedaseks riigiks, mis ühtlasi tagab ka ühiskonna nõrgematele inimväärse elu. Tahan anda oma panuse tema poolt püstitatud eesmärkide realiseerimisse ja soovin selle nimel just tema meeskonnas ka tulevikus tööd teha.

Juhan Partsi juhtimisel on Res Publicast kujunenud tugev erakond, kes on suuteline protsesse juhtima ning kes on tulnud Eesti poliitikasse visiooniga riiki paremaks ja lihtsamaks teha. See visioon ja teotahe selle saavutamisel on minu jaoks sümpaatsed. Usun, et oma ligi 10-aastase kogemusega Euroopa Liidu valdkonnas võin omalt poolt samuti kasulik olla. Res Publica on minule tänaseks tõestanud, et on tulnud jäädavalt Eesti poliitikamaastikule ja on suuteline teenima ka tulevikus oma tegevusega valijate usalduse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing