PM: välismaa meedia meelitab turiste Tallinna

05. märts 2004, 08:01

Maailma väljaannetes sagenevad positiivse tonaalsusega kirjutised Tallinnast teevad Eesti pealinna üha ahvatlevamaks sihtkohaks, kinnitavad turismitegelased.

Viimati kiitis Tallinna rohkem kui neljamiljonilise trükiarvuga uudisteajakiri Newsweek, mis hindab seda euroliiduga ühinevate riikide pealinnade seas kõige külastamisväärsemaks, kirjutab Postimees.

Nii nagu Newsweek, ülistas ka Londoni suur päevaleht The Times mõni nädal tagasi Tallinna tornide, punaste katuste ja munakivisillutisega muinasjutulinnaks. Ja nõnda nagu The Times, kiidab Briti popkultuuriajakirja Face viimane number Tallinna baaride ja restoranide rohkust ning odavaid hindu.

Newsweek soovitab turistidel peatuda Kolme Õe hotellis, kus hinnad algavad 295 dollarist (üle 3700 krooni).

Kolme Õe omanik Tarmo Sumberg märkis, et pärast seda kui Inglise telekanal BBC näitas Tallinnale pühendatud lõigus lühidalt tema hotelli, suurenes kohe Inglismaalt tehtud broneeringute arv.

Ka Reval Hotelligrupi ASi juhataja Feliks Mägus tunnistas ajakirjanduse võimalikku positiivset mõju, märkides, et võrreldes eelmise aasta esimese kahe kuuga on nõudlus hotellikohtade järele Tallinnas suurenenud tänavu 13 protsenti.

Nii Euroopa kui Ameerika ajakirjanike huvi suurenemist Tallinna vastu on viimase aasta vältel märganud ka Tallinna Sadama turundusdirektor Erik Sakkov.

Teiste seas on ta kohtunud lehemeestega Prantsuse Le Figarost, Inglise Financial Timesist, Saksamaa Frankfurter Allgemeine Zeitungist ning USA suurlehtedest Washington Post ja New York Times. Iiri ajakirjanikud teevad Sakkovi sõnul Eestile juba teist ringi peale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing