Ülo Toomsalu • 5. märts 2004 kell 8:03

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Piirivalveameti hinnangul raskendab paari nädala eest Muhu vallavolikogu otsus keelata piirivalvel Kallaste külla mereseireradari paigaldamine mereohutuse tagamist Väinameres ning siseministeerium plaanib vallaga alustada kohtuvõitlust.

Maksu- ja tolliameti peadirektori Aivar Rehe ühe kuu teenistus ulatub 80 000 kroonini, millest põhipalk moodustab vaid 18 000 krooni. Samas saab Rehe mitmesuguste lisatasude näol iga kuu veel 62 000 krooni.

Haridus- ja teadusministeeriumi allasutus Archimedes ning mitmed tudengid peavad Eesti eraülikoolide õppemaksu teiste Euroopa ülikoolidega võrreldes põhjendamatult kõrgeks ning leiavad, et konkurentsis püsimiseks tuleb seda langetada.

AS Tallinna Sadam soovib rajada Paldiskisse autode varustuskeskuse, kust uusi tehasest tulnud masinaid hakataks Baltimaadesse laiali vedama.

Postimees:

Vene hävituslennukid tungisid oktoobris Eesti õhuruumi, katsetamaks Kellavere uut õhuseireradarit, mispeale Tallinna ja Moskva vahel algas diplomaatiliste nootide pingpong.

Peterburi sadamate kiire areng ning Soome ja Venemaa vahel tihenev transiidikoostöö sunnib Eesti sadamaid, raudteed ja operaatoreid leidma tulevikus ühiselt praegu veel ülihästi toimiva naftaveo asemele uusi võimalusi.

Maailma suurtes ja populaarsetes väljaannetes järjest sagenevad positiivse tonaalsusega kirjutised Tallinnast teevad Eesti pealinna Lääne inimeste seas üha ahvatlevamaks sihtkohaks, kinnitavad turismitegelased.

Nii sotsiaalministeeriumi kui ka välisministeeriumi kinnitusel ei kavatse Eesti järgida Ungari eeskuju ega rakendada seniste ELi riikide tööjõu suhtes liikumispiiranguid.

SL Õhtuleht:

Riigikoguliige Värner Lootsmann, kes laseb esindustasude arvelt hüvitada autoliisingu ja bensiini, sõitis jaanuaris taksoga maha üle 4600 krooni. Poolteise kuuga maksti talle tööga seotud kulude hüvitamiseks 15 420 krooni.

Sajad põnnid jäävad lasteaia ukse taha, sest suured Tallinna lasteaiad üürivad osa ruume rahateenimise eesmärgil kas apteegile või juuksurile. Näiteks Õismäe Vikerkaare lasteaed üürib ligi 900 ruutmeetrit pinda hambaravikabinetile ja elektroonikafirmale.

Pärnu Postimees:

Ärimees Elmar Lepp ostis soomlasele kuulunud kinnistu Pärnus Suur-Sepa 13a, millel asuv veetorn jääb Lepa plaanide kohaselt kümnekorruselise korterelamu osaks.

Maseko naabruses töötavad inimesed on nördinud, et ametivõimud kalaraipehaisu levikule piiri panna ei suuda, läinud reedel rikkus hais Pärnus Reldori restoranis peetud juubelipeo.

Hetkel kuum