Maaomanikud jäid Natura 2000 tähtajaga jänni

Silva Männik 08. märts 2004, 00:00

Läänemaa keskkonnateenistusele oli kirjalikud ettepanekud esitanud loodushoiuprogrammi Natura 2000 alade kohta vaid mõni protsent maaomanikest.

Kui suur osa maaomanikest on oma seisukoha Natura 2000 kohta avaldanud, ei ole võimalik hetkel Läänemaa keskkonnateenistusel öelda, kuna kaitse- ja hoiualade alla planeeritud kinnistuomanike arv on teenistusel teadmata.

Samas on riigil seaduse järgi kohustus saada nõusolek kõigilt maaomanikelt, kelle maatükk plaanitakse liita Natura 2000 aladega.

Läänemaa keskkonnateenistuse looduskaitse spetsialisti Helle Rennu sõnul pole nad maaomanikke kirja teel riigi plaanidest teavitanud. Infot on jagatud peamiselt keskkonnateenistuse ja valdade kaudu.

Hiiumaa keskkonnateenistuse looduskaitse peaspetsialist Diana Leenurm ütles, et Natura 2000 kohta oli tulnud reedeks mitukümmend teabenõuet selle kohta, kas konkreetse maaomaniku kinnistu kuulub plaanitavate Natura 2000 alade hulka ning millised piirangud ja soodustused sellega kaasnevad. Seega konkreetse seisukoha kujundamise asemel on Natura-teema raames alles ärkama hakatud ning püütakse välja selgitada esialgseid andmeid.

Kinnisvaraärimees Indrek Toome on pahane riigi kavatsuse peale haarata suur osa eramaid Natura 2000 loodushoiualasse, kirjutas Meie Maa.

?Põhiseaduse järgi on omand püha ja sellega ei või ka riik subjektina tulla mu maa kallale,? ütles Toome, avaldades arvamust, et Natura alade kehtestamisega langeb nende maade hind, sest mida rohkem on kinnistul piiranguid, seda väiksem on selle väärtus.

Võrumaa keskkonnateenistuse spetsialisti Pille Saarnitsa sõnul on neil maaomanike nõusolek Natura 2000 ajutise kaitseala moodustamise kohta saadud.

Saarnits ütles, et Võrumaal saadeti laiali kirjad kõigile ligi 90 maaomanikule, kelle maade suhtes pole seni kehtinud ühtegi piirangut, kuid Natura 2000 raames tuleb hakata nendega arvestama.

Natura 2000 eesmärk on kaitsta ja säilitada olemasolevat loodust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing