Liis Kängsepp • 9. märts 2004 kell 6:08

AS Hallik käivitab eesti kaasaegsema pagaritoodete tootmisliini

Hagari kaubamärgi all tootev AS Hallik käivitab 20. märtsil eesti kaasaegseima väikesaiade tootmisliini, mille kogumaksumuseks on ligi 4 miljoni krooni.

Sveitsi firmalt Seewer AG ostetud uus tootmisliin võimaldab eesti turule tuua täiesti uues kvaliteedis pakendatud väikesaiad, teatas ettevõte.

Uus kaasaegne tootmisliin võimaldab toota kuni 3 tonni enimnõutud väikesaia päevas, aprillis jõuavad väikesaiad müüki kõikidesse suurematesse jaekettidesse üle Eesti.

AS Hallik juhatuse esimehe Heiki Hallik sõnul hindab leiva- ja saiatarbija eelkõige toote kvaliteeti ja kvaliteedi stabiilsust, samuti toote praktilist ning nägusat pakendit. ?Tänu oluliselt suurenenud nõudlusele väikesaia turusegmendis ei suutnud me vana tehnoloogiaga tootes kõiki tellimusi ning soove täita, see selgitabki meie uue tootmisliini ja investeeringu suuruse vajalikkust.?

Kolmeetapilise uue toote arendusega alustas AS Hagar eelmisel aastal, kui esimesena käivitati taigna ettevalmistus- ning toodete pakkeliin. 2005. aasta alguseks loodetakse võita 15 % turuosa.

AS Hallik pagaritööstus asub Tamsalus, annab tööd 140-le inimesele, tuntumad kaubamärgid pagariletis Hagar ja Naerusuu. 2003. aastal oli AS-i Hallik käive 47 miljonit ja kasum 1,2 miljonit krooni.

Hetkel kuum