Hansapanga põhikirjas täpsustatakse siseauditi funktsiooni

Hansapank täpsustab 19. aprilli aktsionäride korralisel üldkoosolekul oma põhikirjas punkti, et siseaudit peab alluma vaid nõukogule.

Juhatusele tuleb siseauditil teha vaid ülevaateid puudustest organisatsiooni struktuuris.

Hansapanga juristi Rasmus Raski sõnul on põhikirja muutmise päevakorrapunkti all kavas tehnilised muudatused. Tema sõnul käsitletakse põhikirja muutmise punktis siseauditi funktsiooni Hansapangas.

?Uues krediidiasutuste seaduses on tehtud täpsustus, et siseaudit allub ainult panga nõukogule,? ütles Rask. Ta möönis, et varem oli seaduses mitmetitõlgendavusi. Küsitav oli, kas siseaudit peab oma tegevusest raporteerima ka juhatusele. ?Sellest tulenevalt täpsustame ka oma põhikirjas seda siseauditi funktsiooni, et ta peab alluma vaid nõukogule, juhatusele teeb ta vaid ülevaateid puudustest organisatsiooni struktuuris,' ütles Rask.

Siseaudit peab olema iseseisev järelevalve organ. Põhikirja muutmisega kavatsetakse likvideerida võimalik huvide konflikt siseauditi puhul.

Küsimuse peale, kas pangal on kavas ka aktsiakapitali suurendada, vastas Rask, et aktsiakapitali suuruse muutmist kavas ei ole.

Hetkel kuum