Konverentsibüroo hoogustaks äriturismi

ÄP 10. märts 2004, 00:00

Konverentsiturism on kogu maailmas suure potentsiaaliga turismiharu. Heade konverentside eest võitlevad kõik konverentsilinnad.

Äripäeva arvates on Eestil head eeldused saada atraktiivseks konverentsiturismi sihtkohaks, kuid senisest enam peab tegema selle nimel tööd.

Kogu maailmas koordineerivad konverentsiturismi kohalikud konverentsibürood, mis enamasti kuuluvad riiklike institutsioonide juurde. Kiiresti tuleb hoog sisse saada ka Eesti konverentsibüroole, mis haldaks konverentside korraldamist, tutvustaks Eestit kui head konverentsipaika maailmas ning kuhu saaksid pöörduda nii tellijad kui ka teenusepakkujad.

Konverentsibüroo loomine ei ole kellegi erahobi. See nõuab kolme poole ? erasektori, kohalike omavalitsuste ja riigi ? ühist pingutamist.

Ettevõtjad ei saa loota, et riik tuleb ja teeb büroo nende eest ära, kuid ilma riigipoolse toetuseta jääb ettevõtjategi hääl nõrgaks ? lisab ju riigipoolne seljatagune vähemalt algusaastail usaldusväärsust.

Konverentsibüroo rajamine on olnud õhus juba paar-kolm aastat, kuid hetkel pole äriplaanist kaugemale jõutud. Kui me kaua viivitame, siis võime ühel hetkel vaid tõdeda, et lähinaabrid Riia, Vilnius või Peterburi on meist mööda läinud, rääkimata vahe suurenemisest tugevate Põhjamaade konverentsilinnadega, nagu Helsingi, Stockholm või Kopenhaagen.

Konverentsituristid on ühe riigi jaoks magusam maiuspala kui tavalised turistid. Neid on korraga palju, nad tulevad mitmeks päevaks ? ööbivad, söövad, teevad tööd ja veedavad vaba aega. Seda kõike mitte isikliku raha eest.

Just praegu on õige aeg intensiivistada Eesti, eriti meie konverentsilinnade Tallinna, Tartu ja Pärnu, pääsemist arvestatavale kohale konverentsiturismi kaardil, sest maailma konverentsid otsivad uusi sihtkohti. Vana hea Euroopa on tuttav ja läbikäidud, nüüd on korraldajate pilk pööratud Skandinaavia ning Ida-Euroopa riikide poole. Tähelepanu ja kindlust lisab ka uute riikide liitumine ELiga.

Eestil on konverentsituristidele pakkuda nüüdisaegseid konverentsikeskusi, omanäolisi toitlustuskohti, meie infotehnoloogia tase on väga hea, meile on omane läänelik avatus ja hea keeleoskus, Eurovisiooni näol oleme tõestanud ka oma oskust läbi viia suurüritusi. Lisaks on meil huvitavat kultuuri ja ajalugu, tänapäevaseid vaba aja veetmise võimalusi ja puhast loodust. Meie ülikoolidel on hea baas rahvusvaheliste teaduskonverentside korraldamiseks, kuurortlinnadel lisavõimalused SPAde näol.

Puudu on vaid ühest suurest, 2000?3000 delegaati mahutavast moodsast konverentsikeskusest, mis võimaldaks siia tuua tõeliselt suuri ja tulutoovaid konverentse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:38
Otsi:

Ava täpsem otsing