Moodsad vahendid tõmbavad pilku

Ivo Kõvamees 10. märts 2004, 00:00

Ekraanid on üks vähem tuntud valdkondi. Erinevaid kangaid ja materjale pildi kuvamiseks eest ja ka ekraani tagant on sadu. Ekraani valikul tuleb arvestada ruumi mõõtmeid, valgustatust, akende paigutust, kuju, vaatajate asukohta jms tingimusi. Kõige uuenduslikumad on nn holgraafilised ekraanid, mis mõeldud eelkõige reklaamide näitamiseks. Nende eripära on läbipaistvus.

Teine uuendus on puutetundlikud tahvlid. Puutetundlikule ekraanile kirjutatud tekst edastatakse arvutisse, arvutist läheb juba muudetud kujutis tagasi videoprojektorisse ja nii näebki minimaalse viivitusega juba täiendatud pilti ekraanil. Tahvlil tehtud liigutused on võimalik salvestada eraldi faili ning hiljem töödeldes viia vajalikud muutused algdokumenti. Ka arvutis leiduvat tarkvara on võimalik puutetundliku ekraani kaudu juhtida.

Tahvli tööks on vaja puutetundlikku ekraani, arvutit ning videoprojektorit, mis arvutis leiduvad rakendused tahvlile kuvab.

Esitlusmikser on seade, mis muudab ladusaks väga erinevad keerukad esitlused, kus vaheldumisi kasutusel erinevad videoseadmed (DVD-mängijad, VHSid) ja arvutid. Esitlusmikseril on erinevaid või arvutist konfigureeritavaid sisendeid nii pildile kui helile, seade on mõeldud nende piltide sujuvaks vahetamiseks ilma projektori sisendeid vahetamata. Esitlusmikser on eelkõige suurte saalide ja keskuste töövahend, kus tavaliselt ületab sisendseadmete hulk projektori sisendite arvu ja seadmelaua ning projektori vahele pole tarvis rohkem kui üht kaablit. Ka eri sisendite helide ümberlülitamine toimub samaaegselt pildiga. Pealegi on osal projektoritel halb komme pilti enne kuvamist mitu sekundit diagnoosida ja need on esinejale piinarikkad hetked.

Dokumendikaamera on asendamatu seade, kui publikule on vaja näidata esemeid, pildimaterjali näiteks raamatust. Probleemiks on XGA-väljundiga kaamerate väike valgustundlikkus ja nende kaamerate liiga kõrge hind.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing