EPL: Jaapani firmad plaanivad otselende Tallinna

10. märts 2004, 07:51

Jaapani ärimeeste delegatsiooniga tulevad Tallinna ka turismifirmade ning lennukompaniide esindajad, kes kavandavad lende Tokyo ja Tallinna vahel.

Eestis veab ettevõtmist Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS). Lennufirmad on algselt EASi välja pakutud ideed pidanud huvitavaks ning kaalumisväärseks. ?Lukku pole veel midagi löödud, kuid ainuüksi fakt, et nende firmade esindajad järgmisel nädalal siia tulevad, on suur asi,? ütles Eesti Päevalehele EASi kommunikatsioonijuht Edith Kiilmaa.

EAS on Jaapani turismifirmadega juba pikemat aega dialoogi pidanud, esimest korda kohtuti 2001. aastal.

EASi poolt suhtleb lennukompaniide Japan Airlinesi (JAL) ja All Nippon Airwaysi (ANA) esindajatega vanemnõunik välisinvesteeringute alal Jaanus Viirg. ?Jaapani äritavad erinevad suuresti Euroopa omadest: enne tulekut uuritakse kõike ülimalt põhjalikult ja sa pead saama nende personaalseks sõbraks. Pärast seda faasi loevad peamiselt suhted, mitte niivõrd hind,? ütles ta.

EAS on Jaapani lennufirmadele pakkunud ka Tallinna Põhja-Euroopa kõnekeskuse loomise võimalust, täna sõlmitakse broneeringud Londonis. Eestisse firma tugikeskuse loomist soodustaks EASi hinnangul ka see, et siinsetes ülikoolides õpetatakse jaapani keelt, lisaks on Hiltoni kõnekeskus siin positiivse eeskujuna olemas.

Tallinna Lennujaama turundusdirektori Eduard Tüüri sõnul saavad Tallinnas maanduda igasugused lennukid, välja arvatud ülehelikiirusel sõitvad. Tokyost saabuva lennuki maandamine Tallinnas pole tema sõnul probleem.

EASi hinnangul võiks lendudega Tallinna ja Tokyo vahel kõige varem alustada 2005. aastal.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing