Põllumajanduse ja Maaelu Arengu Nõukogu vaagis miljardi krooni jagamist

10. märts 2004, 18:26

Põllumajanduse ja Maaelu Arengu Nõukogu (PMAN) liikmed arutasid täna nelja suurema toetuse määruse eelnõusid.

Nende toetuste taotlemine peaks toimuma perioodil 17.mai - 15.juuni, teatas ministeerium. Toetusteks on ühtne pindalatoetus, täiendav otsetoetus, vähemsoodsate piirkondade toetus ja põllumajandusliku keskkonnatoetus, kokku üle miljardi krooni ulatuses.

Ühtse pindalatoetuse ja täiendava otsetoetusena plaanitakse maksta 620 miljonit krooni, põllumajandusliku keskkonnatoetusena 219 miljonit krooni ja vähemsoodsate alade toetusena 165 miljonit krooni. 80% kogu summast tuleb Euroopa Liidu eelarvest.

Ühtset pindalatoetust saab taotleda põllumajanduslikus kasutuses oleva põllumajandusmaa kohta. Toetuse taotlemise üheks olulisemaks tingimuseks on 2003. aastal põllumajanduslikus kasutuses olnud deklareeritud maa.

Lisaks ühtsele pindalatoetusele on põllumajandustootjatel võimalik taotleda täiendavat otsetoetust tera- ja kaunvilja ning heinaseemne kasvupindade, samuti veiste ning uttede kohta.

Vähemsoodsate piirkondade toetust on võimalik taotleda 101 valla põllumajandustootjatel. Need on vallad, kus looduslikud ja majanduslikud tingimused jäävad alla Eesti keskmisele tasemele.

Kõikide nimetatud toetuste määruse eelnõude kehtestamise eelduseks on hetkel Riigikogu menetluses oleva Ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) seaduse vastuvõtmine. Vastavad õigusaktid jõustuvad Eesti Euroopa Liiduga liitumise hetkest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing