Riik toetab erametsamajandust nelja miljoni krooniga

10. märts 2004, 11:19

Keskkonnaministeerium toetab erametsamajandust 4 miljoni krooniga, metsakorraldajatele hakkab kehtima tegevusloa nõue.

Keskkonnaministeerium korraldab toetuste administreerimise riigi poolt asutatud sihtasutuse Erametsakeskus kaudu, teatas ministeerium.

Mullu eraldas ministeerium erametsanduse toetamiseks kaks miljonit krooni, mille eest koolitati erametsaomanike nõustajaid ja valmistati nõustajatele abimaterjale, nõustati erametsaomanikke, valmistati õppefilme, käivitati erametsanduse portaal, rajati metsanduslikke õpperadu ja näidisalasid ning hoiti neid korras, samuti alustati erametsanduse arengukava koostamist.

Minister Villu Reiljani sõnul on riik huvitatud erametsaomanikust kui tugevast partnerist kogu Eesti metsanduse säästval arendamisel. 'SA Erametsakeskus on raha sihipäraselt ja tulemuslikult kasutanud, mistõttu on summa kahekordistamine õigustatud,' märkis minister.

Koostöö tõhustamiseks erametsaomanike ja riigi vahel kirjutati samas alla koostöömemorandum Eesti Erametsaliiduga. Muu hulgas sätestab memorandum koostöö riigi maksupoliitika muutmiseks, et muuta seadusandlust jätkusuutlikku ning häid metsa majandamise tavasid järgivat metsandust soosivaks nagu näeb ette Riigikogus heaks kiidetud Eesti metsanduse arengukava aastani 2010.

Üks märkimisväärsemaid muudatusi metsakorraldustööde osas on 1. maist jõustuv metsakorraldajate atesteerimise ja tegevusloa nõue. Selle eesmärk on tõsta metsakorraldustööde kvaliteeti ning tekitada andmebaas metsakorraldustööde tegijatest. Metsakorraldaja litsentsi taotleja peab edukalt sooritama nii teoreetilise eksami kui ka praktilise katsetöö.
<pilt2#fotod/Pollumajandus/Loodus/kitsed_11meel1i.jpg#400#600#>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing