Meelis Atonen: Saaremaa praamiliin tasub ennast äriliselt ära

ÄP 11. märts 2004, 00:00

Majandusminister Meelis Atonen kinnitab, et tegemist on strateegilise infrastruktuuriga, kus konkurents kahjuks ei õnnestunud ja kui konkurents ei õnnestu, siis on riigi asi tagada sellel infrastruktuuril teenus, vahendab Meie Maad portaal saarlane.ee.

Samas nendib Atonen, et ükski firma, kes tuleb mandri ja saarte vahele teenust osutama, ei tule riigile heategu tegema, vaid ikkagi nähakse ka ärihuve.

Minister väljendab Meie Maale antud intervjuus veendumust, et Saaremaa liin tasub ennast äriliselt ära, Hiiumaa liin aga vajab dotatsiooni.

Kui keegi tahab, võib ta ministri arusaamise järgi tulla teiste kõrvale, kuid kõik ülevedajad peavad konkureerima võrdsetel tingimustel, st osutama teenust aasta läbi.

?Meie käitume avatult, avalikult, ja kui see mõnele firmale ei meeldi, siis ta võibki minna teise kohta teenust osutama,? viitab Atonen, märkides aga samas, et probleem ei ole Saaremaa Laevakompaniis, vaid riigis, kes oma õiguste eest siiani ise on nõrgalt seisnud.

?Ma saan väga hästi aru, et Meelis Atoneni poliitiline hea nimi on siin kaalul,? kinnitab minister ja väidab, et Eesti riik suudab siia 1. oktoobriks praamid korraldada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing