EMEXist saab Kuusakoski

Inno Tähismaa 11. märts 2004, 08:10

Eesti Metalliekspordina tuntud jäätmekäitlusettevõte EMEX vahetab 2004 aasta sügisel kaubamärki ning võtab kasutusele emaettevõtte Kuusakoski nime.

Skandinaavia ühe suurima jäätmekäitluskontserni Kuusakoski OY ettevõtted lähevad hiljemalt käesoleval aastal üle ühistele teenindus- ja jäätmekäitluslahendustele ning võtavad kõigis Läänemereäärsetes riikides kasutusele ühise ärinime ? Kuusakoski, teatas ettevõtte esindaja.

EMEXi juhatuse esimees Ilmar Jõgi ütles pressiteate vahendusel, et nimemuutuse tingib Kuusakoski grupi strateegiline otsus laieneda lisaks metallikäitlusele uutesse valdkondadesse ning valmistuda EL jäätmepoliitikast tulenevateks uuteks võimalusteks. Kuusakoski kaubamärgile üleminek Skandinaavias, Balti riikides, Poolas ja Venemaal tuleneb kontserni strateegiast ühtlustada tegevused ning tegutseda rahvusvaheliselt tuntud jäätmekäitlusettevõtteid koondava kontsernina.

Jõgi sõnul on Kuusakoski Eesti eesmärgiks muutuda vanametalliettevõttest jäätmekäitlusettevõtteks. ?Kui varem oli meie põhitegevuseks metalli kokkuost, siis nüüd pakume täisteeninduslahendusi koos teeninduse, logistika, laadimise, töötlemise ja müügiga.?

Kuusakoski Oy investeerib käesoleval aastal vanaauto- ja elektroonikadirektiivist tulenevate võimaluste realiseerimiseks Eestisse ligi 6 miljonit krooni.

Ilmar Jõgi hinnangul annab jäätmekäitlusvaldkonna arengule olulise tõuke Eesti liitumine Euroopa Liiduga ning ühinemine ELi seadusandlusega. Uued direktiivid kohustavad näiteks nii autode- kui elektroonikatööstuse tootjaid vastutama toodangu maksimaalse taaskasutuse ja keskkonnasäästliku käitluse eest selle elutsükli lõppedes. Tootjavastutuse rakendumisel on nende kohustuseks tagada toodete maksimaalne ringlus.

AS Eesti Metallieksport tegeleb täna peamiselt musta ja värvilise vanametalli kokkuostu, töötlemine ja ekspordiga. EMEX on asutatud 1992. aastal, ettevõttel on 7 osakonda üle Eesti ning ettevõttes on 208 töötajat. EMEXi 2003 aasta netokäive oli 656,3 miljoni krooni ning puhaskasum 49 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing