PM: Tallinna Ülikool alustab peatselt

11. märts 2004, 08:04

Kolme kõrgkooli ühinemisel tekkiv Tallinna Ülikool loodab alustada tegevust tuleva õppeaasta jooksul.

Ühe liituja, Tallinna Pedagoogikaülikooli rektor Mati Heidmets rääkis, et esialgu oli plaanis ülikool avada juba 1. septembril, kuid bürokraatlikud takistused lükkasid ametliku avamise õppeaasta sisse, kirjutab Postimees.

Praeguseks on õppeasutuse loomiseks vajalikud ülikooliseaduse muudatused haridus- ja teadusministeeriumis koostamisel, õppe- ja teadustöö poolelt süütas uuele ülikoolile 25. veebruaril rohelise tule kõrghariduse hindamise nõukogu.

Tallinna Ülikooli moodustavad neli akadeemilist asutust: Tallinna Pedagoogikaülikool, Eesti Humanitaarinstituut, Viljandi Kultuuriakadeemia ja Ajaloo Instituut. Hiljem peaks sõlmima assotsieerumislepingu ka Eesti Kunstiakadeemia.

Tallinna Ülikooli projektijuhi Leif Kalevi sõnul tähendab liitumine üliõpilastele esmalt valikute suurenemist - nad saavad vabamalt võtta varem teise kõrgkooli all olnud loengukursusi, vormistamata väljastpoolt tulijale vajalikke pabereid.

Tallinna Ülikool võtab automaatselt üle need liituvate koolide õppekavad, mis on täielikult akrediteeritud. «Meie selge soov on olnud see, et Tallinna Ülikooli lähevad üle tugevad õppekavad ja need, kus on murekohti, tuleb enne läbi vaadata,» selgitas Heidmets.

Ülikooli töötajate täpsest arvust ei soovinud osapooled eile rääkida. Heidmets tõdes BNSile, et ühisesse organisatsiooni koondumine tähendab paratamatult personali mõõdukat koondamist. «Pole ju mõtet pidada näiteks mitut eraldiseisvat raamatupidamist,» sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing