Ettevõtluse sihtasutuses vahetus kümnednik töötajaist

12. märts 2004, 15:22

Eesti riikliku ettevõtluse tugisüsteemi ühes suurimas institutsioonis Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses vahetus eelmisel aastal üle kümnendiku töötajaist.

Eelmisel aastal vahetus Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses (EAS) 13 protsenti töötajatest, lisaks koondati kolm protsenti, mis ettevõttes läbi viidud struktuurimuudatusi arvestades, saab lugeda väkeseks tööjõu voolavuseks, ütles sihtasutuse suhtekorralduse spetsialist Karin Piir. EASis töötab praegu 130 inimest.

Ta märkis, et sagedasemad töölt lahkumise on alati kombinatsioon mitmest põhjusest enamasti kõrgem motivatsioonipakett ja uued väljakutsed. ?Töötajaid motiveerib huvitav, arendav ning Eesti mastaabis ainulaadne töö ning arenguvõimalused,? lisas Piir.

Tallinna Tehnikaülikooli majanduspoliitika professor Kaarel Kilvits ütles, et vaid parimates ettevõtetes on tööjõu voolavus viie protsendi ringis. Tööjõu voolavus on väike ka maapiirkondades, sest seal pole eriti võimalusi töökohta valida.

Piiri sõnul pole häid spetsialiste Eesti tööturult lihtne leida. See on tänases Eestis ja ka laiemalt personali(otsingu)valdkonnas tuntud probleem, lisas ta.
EAS tegutseb aktiivselt viies valdkonnas: Eesti ettevõtete konkurentsivõime suurendamine välisturgudel, välismaiste otseinvesteeringute kaasamine, turismiekspordi ja siseturismi arendamine, tehnoloogiaalaste ja innovaatiliste toodete ja teenuste väljatöötamine ning Eesti ettevõtete ja ettevõtluskeskkonna arendamine, samuti üldine ettevõtlusteadlikkuse tõstmine.

Pärast Eesti liitumist Euroopa Liiduga saab EASist üks EL-I struktuurifondide rakendusinstitutsioone siin, olles peamine ettevõtjale suunatud toetus- ja arendusprogrammide pakkuja.

EAS lõi 2000. aastal majandusministeerium eesmärgiga edendada Eesti ettevõtluskeskkonna ja ettevõtete konkurentsivõimet, suurendades sellega ühiskonna heaolu.

Kuigi turumajanduslikud töösuhted kehtivad Eestis juba üle kümne aasta, pole siin Kilvitsa sõnul senini läbi viidud ühtegi põhjalikku tööjõu voolavuse-alast uuringut. ?Igatahes on tööjõu voolavus praegu madalam kui nõukogude ajal, sest tööd on raske leida ja kõik hoiavad oma kohast kinni,? märkis Kilvits.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing