PM: Aaviksoo ootab uute kõrghoonete kerkimist Tallinna

12. märts 2004, 08:26

Linnaplaneerimist juhtiv Tallinna abilinnapea Peep Aaviksoo toetab nii Pirita tee äärde kui ka kesklinna uute kõrghoonete rajamist.

«Kõige inetum suu on see, kus üks purihammas püsti,» märkis teist kuud abilinnapea ametit pidav Aaviksoo Postimehele. «Pirita tee äärde on üks kõrghoone kerkinud ning üksikuna seal kalda peal ei lähe ta mitte.» Tema sõnul võib maailmas ringi sõites näha rannapromenaadi ääres sagedasti kõrgeid elamuid.

«Olen näinud fotomontaa?e, kus kõrghooned on lisaks kesklinnale paigutatud ka Pirita tee veerule, ja mulle tundub see okei,» lausus Aaviksoo. «Kuskil peavad need majad muidugi ära lõppema ja mina, kes ma seda teed iga päev sõidan, kujutan ette, et enne Orlovi lossi peaks kesklinn ära lõppema ja siis hakkab Pirita.»

Samas tunnistas Aaviksoo, et tulevaste kõrghoonete kerkimise seisukohalt on ülioluliseks dokumendiks teemaplaneering «Kõrghoonete paiknemine Tallinnas», mille volikogu hiljuti algatas.

Abilinnapea sõnul peaks just see dokument tooma paljuvaieldud kõrghoonete paiknemise ja nende kõrguse kohta laiema kokkuleppe ning andma ette senisest täpsemad ehitamisvõimalused. Need tooksid aga omakorda kauaoodatud selgust nii planeeringuid menetlevatele linnaametnikele kui ka kinnisvaraarendajatele.

Aaviksoo märkis, et uued huvitavad hiigelmajad on kavandamisel Stockmanni naabrusse Tartu maantee äärde.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing