PM: värske raporti järgi on Eesti ELiga liitumiseks valmis

12. märts 2004, 08:15

Seitse nädalat enne liitumist euroliiduga on Eesti vajalikud ettevalmistused peaaegu lõpetanud.

Puudujääke on veel tööõiguse, võrdõiguslikkuse ja ametikvalifikatsioonide vastastikkuse tunnustamise alal, selgus eile europarlamendis, kirjutab Postimees.

Europarlament võttis eile viimast korda vastu Eesti ning ülejäänud üheksa Euroopa Liiduga ühineva riigi edusamme ja vajakajäämisi kajastava raporti. Parlamendisaadikute sõnul tegid kõik kandidaatriigid märkimisväärseid edusamme, kuid neil on endiselt probleeme Euroopa Liidu seaduste jõustamise ning elluviimisega.

Eesti puhul kiidab raport riigi vähemustepoliitikat, samas andsid aga saadikud märku, et Eestil tuleb senisest veelgi enam tegeleda kodakondsuseta inimeste probleemidega.

Kodakondsuseta inimeste probleemi lahendamine aga eeldab ka nende inimeste endi huvi ning motiveeritust, märgib raport. Ametlikel andmetel elab Eestis 165 000 kodakondsuseta inimest.

Raporti hääletusele eelnenud debatis avaldasid mitmed saadikud muret selle üle, et Venemaa ei ole endiselt ratifitseerinud piirilepingut Eesti ja Lätiga. Raporti autor Elmar Brok rõhutas, et Venemaal pole põhjust piirilepingu ratifitseerimisega venitada ning ta peaks selle küsimusega kiirelt tegelema.

Raporti Eestit puudutava osa koostaja Michael Gahleri sõnul sai Eesti oma ülesannetega väga hästi hakkama. Ta tänas kõiki Eesti poliitikuid hea töö eest, kuid tõi nimeliselt välja Toomas Hendrik Ilvese, Lennart Meri ning Mart Laari.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing