Ülo Toomsalu • 12. märts 2004 kell 6:04

EPL: omanik kaalub Riisipere-Haapsalu raudtee ülesvõtmist

OÜ Haapsalu Raudtee juht ja omanik Aarne Taal kaalub ühe võimalusena kuue aasta eest erastatud Riisipere-Haapsalu raudteelõigu ülesvõtmist.

?Kuivõrd rööbas on vana, kerget tüüpi ning naelutatud pehmest puust liipritele, siis oleks õige vana raudtee üles võtta, sest nagunii tuleb korralik raudtee ühel hetkel peale ehitada,? ütles Taal Eesti Päevalehele.

Otsust, mida Riisipere-Haapsalu raudteega peale hakata, pole Taali sõnul veel langetatud. Kuid seda tuleks teha lähiajal, sest saabuva kevadega jõuab kätte ka raudtee remontimise aeg.

?Lähiajal otsustan, mis teha, kuigi olen praegu suures segaduses. Tahaks raudteed säilitada ? nagu juba kuus aastat on ponnistatud,? lisas ta. Raudtee käigushoidmisele kulub aga hulk raha ning oma jõududega omanik asja töös hoida ei suuda.

Taali hinnangul oleks mõistlik raudteelõigu arendamiseks taotleda raha Euroopa Liidu struktuurifondidest. ?Mina kui eraettevõtja seda aga taotleda ei saa. Samas poleks tulusaajaks ka mitte raudtee, vaid ühiskond,? vihjab Taal riigi võimalikule huvile.

OÜ Haapsalu Raudtee on esitanud ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele (EAS) taotluse 3,4 miljoni krooni saamiseks, et saadud raha raudteelõigu remonti suunata, kuid vastust pole veel saadud.

Praegu hoiab Riisipere-Haapsalu raudteelõiku töös vaid vähene kaubavedu. ?Aasta ringi keskmiselt iga päev ühe vaguni jagu kaupa,? täpsustab Taal, kelle sõnul veeti erastatud raudteel eelmisel aastal kokku 400 vagunit. ?Veame Venemaalt tulevat puitu, mis siin töödeldakse, samuti kivisütt ja jõusööta.?

Hetkel kuum