EASis vahetus aastaga kümnendik töötajaist

Andres Põld 15. märts 2004, 00:00

Eelmisel aastal vahetus 13 protsenti töötajatest, lisaks koondati kolm protsenti, mis ettevõttes läbi viidud struktuurimuudatusi arvestades, saab lugeda väikeseks tööjõu voolavuseks, ütles EASi suhtekorralduse spetsialist Karin Piir. EASis töötab praegu 130 inimest.

Ta märkis, et sagedasti on töölt lahkumised kombinatsioon mitmest põhjusest, enamasti kõrgem motivatsioonipakett ja uued väljakutsed.

Tallinna Tehnikaülikooli majanduspoliitika professor Kaarel Kilvits ütles, et vaid parimates ettevõtetes on tööjõu voolavus viie protsendi ringis. Tööjõu voolavus on väike ka maapiirkondades, sest seal pole võimalusi töökohta valida.

Piiri sõnul on Eestis laiem probleem, et häid spetsialiste pole tööturult lihtne leida.

EASis osakonnajuhina töötanud, praegu arvutikaupade ja elektroonika hulgimüügifirma GNT Eesti tegevdirektorina töötav Anti Kuiv ütles, et lahkus sihtasutusest, kui oli saanud parema pakkumise. ?Sain hea pakkumise ja haarasin sellest kinni, kuna mul polnudki plaanis riigisektorisse kauaks tööle jääda,? rääkis Kuiv. ?Pealegi, üksikisiku seisukohalt oli tegemist suhteliselt ebakindla kohaga, mida võisid iga hetk riigi poolt muutused tabada.?

Kuiv rääkis, et sihtasutuse juhatus püüdis teda meelitada edasi jääma. ?Aga ma olin oma otsuse juba teinud,? lausus Kuiv.

Pärast Eesti liitumist Euroopa Liiduga saab EASist üks ELi struktuurifondide rakendusinstitutsioone, olles peamine ettevõtjale suunatud toetus- ja arendusprogrammide pakkuja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing