Eesti ABBA otsingutel

Liis Kängsepp 15. märts 2004, 00:00

Kümnete tuhandete investeerimine välismaale saadetavatesse promomaterjalidesse peaks Eestis varsti olema ajalugu. Selle asemel saadetakse nüüd läände e-kiri, kus sees link. Sealne muusikatööstur vajutab lingile ning saab muusikat otse internetist kuulata. Ei mingit jamamist CD ega mp3 allatirimisega.

?Paljud muusikatööstuse otsustajad võib-olla võtavad arvuti lahti lennujaama WiFi sektoris, loevad meile ja teevad tööd, kuulavad muusikat,? arutleb MTÜ Eesti Muusika Eksport (EME) tegevjuht ja asutaja Paul Lilje.

?Mp3 saatmine on ajakulukas, saaja läheb totaalselt närvi, kui talle saata kümme mp3, mis tema arvuti tunniks ajaks kinni panevad,? kiidab takka teine asutaja Mikk Targo Eesti Autorite Ühingust.

Mõlemad mehed viibivad praegu USAs juba järgmisel muusikamessil. Kui tavaliselt minnakse messile oma muusikat tutvustama, kaasas kastide kaupa CDsid ja promomaterjale, siis eestlased saavad seekord juba palju lihtsamalt hakkama ? kaasa võetakse ainult kaks sulearvutit, projektor, mõned kõlarid ja kõrvaklapid.

Praegu on EME kontor väike ja inimesed töötavad entusiasmist. Ettevõtmise tegevjuhi Paul Lilje häälest kostub optimismi ja elevust. Projekt tundub mehele olevat niivõrd oluline, et ta võib sellest rääkida tunde. Ja tal on, millest rääkida, sest plaanid on suured.

Tulevikus peaks lehekülg peale inglise keele olema täielikult kättesaadav ka eesti, prantsuse, saksa, itaalia, hispaania ja vene keeles; toimima peaks see mitte ainult andmebaasina, vaid ka internetiajakirjana; võib-olla saab sealt ka otse hakata Eesti muusikaga plaate ostma ning lisaks tahetakse üles riputada kogu Eesti muusika ajalugu, mis olemas Eesti Raadio fonoteegis.

?Kogu meie fonoteeki ei ole küll plaanis üles riputada,? tõrjub nii mastaapset plaani sõbralikult Eesti Raadio fonoteegi juhataja Heli Pikk, kuid möönab siiski, et koostööplaane EMEga on peetud ning juba praegu leidub EME leheküljel materjale nende fonoteegist.

Targo sõnul käib autorite ühingust aastas läbi umbes 43 miljonit krooni muusikatööstuse autoritasusid ning vaid 3?4 miljonit sellest summast tuleb välismaalt.

?Miks me peame Michael Jacksonile maksma juurde autoritasusid, kui me saame selle raha jätta hoopis riiki,? põhjendab Targo EME vajalikkust. ?ABBA tõi omal ajal Rootsi riigile rohkem sisse kui terve Volvo kontsern.?

Eesti ABBA otsingud on alanud, järgmiseks Eesti Nokiaks saab muusika.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing