Andmeturbespetsialist Hansapanga rünnaku kohta: selle vastu midagi teha ei saa

Inno Tähismaa 15. märts 2004, 14:38

Andmeturbespetsialist Tõnu Samuel ütles, et Hansapanka tabanud rünnaku vastu midagi teha ei saa.

?See on üks väheseid rünnakuid, mille vastu midagi teha ei anna,? kommenteeris Samuel rünnakut Hansapanga vastu, kus panga aadressidel tehti reedel massiliselt päringuid.

Samuel ütles, et sellise asjaga saab samas hakkama iga koolipoiss, kes vajutab arvutil jätkuvalt F5 klahvi. Ja kui neid on mitu, piisab sellest teenuse mahatõmbamiseks.

Samuel ütles, et päringute tegemine võib põhjustada pangale otsest majanduslikku kahju, kui tehingud jäävad tegemata. Selle vastu saab pank astuda samme koostööd politseiga, et välja selgitada, kes oli päringute taga.

Samueli sõnul on võimalik, et päringute tegemiseks oli kirjutatud viirus. Möödunud nädalal olid võrgus liikunud viiruste koodid. Ent tegemist võis olla ka juhusega, kus mitmel arvutil korraga istus kass F5 klahvi peale, lisas Samuel.

Samuel ütles, et liigsed päringud ja ussviirused ning nendest tulenev spämm moodustab juba 80% internetis liikuva info mahust, aga lõplikult see veel internetti ummistanud pole. Kui see juhtub, siis kaovad netist Samueli sõnul ka kurjategijad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing