Eesti Raadio ja ETV ühendamise kava valmib aprilli lõpuks

Inno Tähismaa 15. märts 2004, 13:18

Eesti Raadio ja Eesti Televisiooni ühendamise kava valmib aprilli lõpuks.

Aprilli lõpuks saab valmib strateegia dokument, ütles Juhani Seilenthal, kes juhib rahvusringhäälingu ühendamise töörühma.

Seilenthal ütles, et praegu on põhjust rääkida kindlamast kavast, kuna see on koalitsioonilepingus kirjas. ?Näib, et riik tahab,? kommenteeris ta suhtumist Eesti Raadio ja Eesti Televisiooni ühendamisse. Sellest tahtmisest sündiski Seilenthali sõnul töörühm, kes peab ette valmistama liitmist käsitleva dokumendi.

Pärast valmimist läheb strateegia kinnitamisele Ringhäälingunõukokku, sealt edasi valitsusse ja parlamenti. Valitsuse ülesanne on leida piisav rahastamise mudel aastateks 2005-2008. Valitsus ootab rahandusministeeriumilt vastavat rahastamise strateegia ettepanekut mai keskpaigaks.

Riigikogu ülesanne on muuta seadusandlust, mis võimaldab kaks asutust kokku liita.

Eesti Raadio ja Eesti Televisiooni liitumise suhtes oli optimistlik ka Ringhäälingunõukogu esimees Andres Jõesaar. Tema sõnul on poliitiline tahe olemas ja see on ka liitmise peamine põhjus. ?Tegemist on väga vana idee põhjal toimuva päris uue protsessiga,? kommenteeris Jõesaar asjade käiku.

Eesti Raadio ja Eesti Televisiooni ühendamisest on räägitud alates 1996. aastast. Sellest ajast peale on iga paari aasta tagant tuldud välja rohkem või vähem tõsiste kavadega, mis on aga ajapikku kontorite sügavusse sumbunud.

Tänavu 12. veebruaril otsustas Ringhäälingunõukogu kahe asutuse liitmiseks töörühma loomise ja 23. veebruaril tuli töörühm esimest korda kokku. Sellest ajast on töörühm käinud koos kolm korda nädalas ja selline tempo peaks jätkuma aprilli lõpuni. Strateegia dokumendi kirjutamisel osalevad kõik töögrupi liikmed.

Töörühma eesmärgiks on uue asutuse, Eesti Rahvusringhäälingu loomiseks saavutada stabiilne ja piisav finantseerimismudel, pikaajalisemat arengut soodustav keskkond, aastaid püsiv organisatsioonimudel, soodus pinnas digitaliseerimiseks ning optimaalne kinnisvaralahendus.

Rahvusringhäälingu töörühma kuuluvad Ringhäälingunõukogu liikmed Jaak Allik, Andres Jõesaar, Tiit Sinissaar, Ela Tomson, Katrin Saks ja Hagi ?ein, Eesti Raadio töötajad Tiit Kasemetsa, Hannes Valdma, Ain Saarna ja Joel Sarv, Eesti Televisooni töötajad Jaanus Kõusaar, Juhan Paadam ja Ilmar Raag, Euroopa ringhäälingu esindaja Tarmo Krimm ning tele- ja raadiovälised spetsialistid Juhani Seilenthal ja Aavo Kokk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing