Manutent nõuab loobumisähvardusel Linnahalli lammutamist

15. märts 2004, 14:23

Linnahalli maa-ala osta sooviv AS Manutent tahab arhitektuurimälestiseks kuulutatud ehitise lammutada, vastasel korral loobub firma maa-ala ostmisest.

Manutent esitas eile linnavalitsusele Rootsi ja Taani arhitektuuribüroo nägemused Linnahalli piirkonna tuleviku kohta, mõlemad projekti peaeesmärk on linna avamaine merele, mistõttu pole selles kohta linnahallile.

?Välistame linnahalli säilitamise lähtuvalt küsimusest, kellele seda vaja on,? ütles Manutendi juhatuse esimees Märt Vooglaid. ?Linnahall tuleks renoveerimise korral ehitada sisuliselt nullist üles ja see maksaks pool miljadit krooni, lisaks tuleks igal aastal peale maksta 30 miljonit. Ka kaotaks linn meie loobumise korral 150 miljonit.?

Taani arhitektuuribüroo Hvidt Molgaard AS ja Rootsi firma Sweco FFNS Arkitekter kavandid näevad ette mereäärse ala avamise linnarahvale, Linnahalli asemele pargi, elumajade, büroode, galeriide, kohvikute, restoranide, jahisadama ja vabaõhulavade rajamise.

?Ootame nüüd linnalt ja avalikkuselt selget seisukohavõttu ja selles küsimuses võiks selgus olla suve alguseks,? märkis Vooglaid. ?Kui aga Linnahall peab sälima, siis meie loobume selle maa ostmisest. Manutendil on ka muid projekte, millega tegeleda.?

Henrik Hvidt Hvidt Molgaardist ja Tomas Björklund Sweco FFNS Arkitekterist märkisid, et Linnahall on küll huvitav ehitis, aga tegu pole ei arhitektuurilise ega insenertehnilise meistriteosega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing