Ülo Toomsalu • 15. märts 2004 kell 6:01

EPL: Savisaar pakkus maksu-uuendusi

Tallinna linnapea Edgar Savisaar tegi eile ettepaneku tõsta tunduvalt üksikisiku tulumaksust elukohajärgsele omavalitsusele laekuvat osa.

Tulumaksuseaduse järgi läheb üksikisiku 26protsendilisest tulumaksust tema elukoha linnale või vallale 11,4 protsenti. Põltsamaal Keskerakonna volikogus esinedes pakkus Savisaar, et omavalitsusele tuleks arvestada 15 protsenti üksikisiku tulust, kirjutab Eesti Päevaleht.

Savisaare ettepaneku järgi tuleks see 15 protsenti lugeda automaatselt kohalikuks maksuks. Praegune tulumaks on riiklik maks, millest omavalitsustele riik hiljem kannab vastava osa edasi.

Tallinnale, mille tänavune linnaeelarve on 4,7 miljardit krooni, tähendaks Savisaare ettepanek lisaraha sadu miljoneid kroone.

Savisaar sooviks muuta ka teeseadust, fikseerides selles kindla osa ? 30 protsenti ? kütuseaktsiisist, mis läheks omavalitsuste kasutada kohalike teede ja tänavate ehituseks, hoolduseks ja remondiks. Praegu ei saa omavalitsused riigi korjatavast kütuseaktsiisist tee-ehituseks otseselt sentigi.

Hetkel kuum