Euroopas jätkus aktsiate langus

Tõnis Oja 16. märts 2004, 00:00

Euroopa aktsiaturgudel jätkus eile hinnalangus, mille eesotsas olid USAsse eksportivad DaimlerChrysler ja Thomson ning kindlustusfirmad, teatas Bloomberg.

Hispaania aktsiaindeks IBEX kukkus 3,1 protsenti, mis on selle suurim kukkumine viimase aasta jooksul. Kokku on indeks kolme päevaga kaotanud 5,9 protsenti oma väärtusest. Börsilanguse oluliseks põhjuseks olid parlamendivalimised, mille võitsid sotsialistid. Riigi suurima panga Santanderi aktsia kukkus 3,3 protsenti, 8,54 euroni. Hispaania suurima telefonikompanii Telefonica aktsia kaotas 2,6 protsenti oma väärtusest ja maksis keskpäeval 12,28 eurot.

Suuremateks kaotajateks olid dollari kursi languse tõttu ka suured eksportijad, kes saavad suure osa oma tuludest Põhja-Ameerikast. Nii langes DaimlerChrysleri aktsia hind 1,4 protsenti, 34,10 euroni. Thomsoni aktsia hind oli keskpäevaks langenud 3,3 protsenti, 14,66 euroni. Thomson on USAs telerite müügiliider. Maailma suurima keemiatööstusettevõtte BASF AG aktsia hind langes 0,9 protsenti, 41,63 euroni. BASF saab veerandi müügituludest USAst.

Nüüdseks on selge, et Hispaania terrorirünnakute taga on Al-Quaeda ja see ei ole enam üksnes Hispaania probleem. Kasvanud terrorioht kukutas veelgi lennundus- ja meelelahutussektorit. Euroopa suurima lennukompanii British Airwaysi aktsia kukkus 4,7 protsenti, Hispaania Ibeeria aktsia 4,7 protsenti, 2,43 euroni. Uudisteagentuuri Bloomberg poolt arvutatav Euroopa lennundussektori indeks, kuhu kuulub kaheksa aktsiat, langes 1,8 protsenti. Möödunud nädalal kaotas indeks 9,1 protsenti oma väärtusest.

Ka USA aktsiaturud alustasid eilset kauplemispäeva langusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing