ITee uudistooted

ÄP 16. märts 2004, 00:00

Märtsi lõpus jõuab Eestis müügile maailma kiireim ja kõrgeima lahutusvõimega mobiilne printer Canon Bubble Jet i80. Printer on varustatud USB-liidesega ja sellega saab printida fotosid arvuti vahenduseta otse digikaamerast. Bubble Jet i80 pealispind on väiksem kui A4-formaadis lehed, millele seade prindib. Uue Canoni lahutusvõime on 4800×1200. Nn täiustatud mikropiiskade tehnoloogiaga saab i80 abil lehele väljastada rohkem tinti lühema ajaga ja täpsemalt. Standardmõõdus ehk 10×15cm suuruse foto printimiseks kulub aega vähem kui üks minut. Tavadokumentide printimise kiirus on ühevärviliselt 14 lehte minutis ja mitmevärviliselt kümme lehte minutis. ?ampanjavärvi korpusega i80 ühendab endas lauaprinteri võimsuse ja mobiilsuse. Printeri lisavarustusse kuuluv õhuke aku võimaldab järjest printida kuni 450 lehekülge ehk enam kui ükski teine selle klassi mobiilne printer. Aku ja akulaadija kinnituvad kruvidega printeri külge. Lisavarustusse kuuluva aluse abil saab printeri paigutada vertikaalasendisse, et ruumi kokku hoida ja laadimist hõlpsamaks muuta. Lisavarustusse kuulub ka autolaadija.

Eesti arvutiturbefirma Privador tõi turule väikekasutajatele mõeldud krüptomüüri CryptoWall MINI. Virtuaalse privaatvõrgu VPNi uus toode on saadaval kahes versioonis, kuni 25 võrguarvuti sidumiseks ja piiramatu võrguarvutilitsentsiga lahendusena. Viimase puhul soovitab Privador kuni 50 töökohta. VPN-süsteem võimaldab ühendada firma arvutivõrgu osad ja kaugkasutajad turvatud sisevõrku avalike kanalite, näiteks interneti kaudu. Peale kohtvõrkude turvalise ühendamise sobib VPN ka VoIP (IP-kõne) ühenduste turvamiseks üle avaliku interneti. Krüptomüüris CryptoWall MINI kasutatakse Privadoris välja töötatud tarkvara. CryptoWall MINI lahenduse haldamine toimub Privador VPN Systemi haldusvahenditega. 25 litsentsiga kasutaja lahendus maksab 15 000 kr, piiramatu arvu kasutajate litsents 20 000 kr.

Eesti Post juurutab tänavu SMS-põhise teate kliendile paki saabumise kohta postkontorisse. ?Pärast SMSi kättesaamist saab klient valida, kas ta tuleb postipakile ise järele või saadab teate, et postitöötaja talle selle koju tooks,? ütles Eesti Posti juhatuse liige Kalle Tarien Päevalehele. Radiolinja turundusdirektori Andrus Hiiepuu sõnul on sõnumi saatmine võimalik kahel viisil. Arvuti saadab pärast pakil oleva triipkoodi lugemist selle automaatselt või saadab sõnumi kohaliku postkontori töötaja. Tarieni sõnul läbis paki sihtkohta saabumisest teavitamine lühisõnumiga edukalt katseaja ja aasta lõpuks on Eesti Post seda teenust valmis pakkuma kõigile oma klientidele Eestis. Koostöös Radiolinjaga testiti teavitamisteenust enam kui tuhande postipaki puhul. Sõnumiga paki saabumisest teatamine on Tarieni sõnul lisateenus ja selle eest tuleb maksta eraldi. Summa selgub Eesti Posti ja mobiilioperaatorite läbirääkimiste käigus.

Märtsist müüdav HP LaserJet 3380 ?kõik ühes? seade sobib hästi väikestele töögruppidele ning väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele. 3380 ühendab printimise, kopeerimise, faksi ja värviskaneerimise võimalused. LaserJet 3380 on sobilik suurte prindimahtude puhul, võimaldades trükkida kiirusega 19 lk/min. Tulemus on kõrge kvaliteediga (resolutsioon 1200) ning võimalik on printida väga erineva suurusega paberitele. Seadme 32megabaidine mälu on laiendatav 96 MBni. Uuel HP LaserJetil on A4-mõõdus skanner koos 50 lehte mahutava automaatse dokumendisöötjaga, kopeerimise kiirus on kuni 19 koopiat minutis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing