Nafta hind kerkis järsult

16. märts 2004, 10:44

Nafta hind kerkis eile järsult, tehes tagasi kogu reedel toimunud hinnalanguse ja enamgi veel.

Rahvusvahelisel naftabörsil Londonis sulgus toornafta aprillilepingute hind 33,80 dollaril barrel, mis oli reedese sulgumishinnaga 4,8 protsendi võrra kõrgemal.

Kauplejad ja analüütikute sõnul olid hinnatõusu põhjuseks sündmused Hispaanias ja OPECi kinnitus esimesest aprillist kehtima hakkavate toodangupiirangute jõusse jäämisest.

'Neljapäevased pommiplahvatused mõjutasid valimistulemusi Hispaanias, mis tähendab terroristide võitu ja seda, et nad on võimelised mõjutama demokraatlikke valimisi ja see suurendab muret üleüldise turvalisuse pärast,' lausus Financial Timesile üks Londonis tegutsev naftakaupleja.

Naftat Eksportivate Riikide (OPEC) liikmesriikide Venezuela ja Katari naftaministrid kinnitasid, et 1. aprillist jõustuvad toodangukärped.

Samas on Venezuela ise üks suuremaid ebakindluse allikaid naftaturul. OPECi suuruselt kolmandal tootjariigis käivad juba mitmendat nädalat rahutused, milles Bloombergi teatel on juba surma saanud vähemalt üheksa inimest.

Veidi üle aasta tagasi suutsid president Hugo Chavesi vastased suurema osa riigi naftatööstusest sulgeda ning Ameerika Ühendriigid olid sunnitud töötlemistehastele tooret hankida mujalt, s.t. Lähis-Idast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing