Parts: palgatõusu tagab tark majandus

16. märts 2004, 11:58

Peaminister Juhan Partsi sõnul jäävad Eesti töötajate palgad Euroopa tasemest allapoole seni, kuni meie majandus on allhanke ja odava tööjõu keskne.

'Ütleme lihtsas keeles: mida kauem on meie majandus allhanke ja odava tööjõu keskne, seda kauem on tööandjatel surve konkurentsis püsimiseks hoida tööinimeste palgad madalal,' rääkis peaminister täna Riigikogus 'Mida intelligentsemaks muutuvad meie ettevõtted, mida targemaks muutub meie majandus, seda enam pöördub trend järjest kõrgemate palkade poole.'

Kui Eesti tahab, et tema inimeste palgad vähem kui 30 aasta pärast oleksid teiste Euroopa riikidega võrreldaval tasemel, peame me Partsi sõnul suutma rohkem ja kiiremini. 'Ma usun, et meil on selleks eeldused. Võtmeroll üleminekul teadmistepõhisele, suuremat lisandväärtust tootvale majandusele, on teadusel ja innovatsioonil,' sõnas valitsusjuht teadus- ja arendustegevuse arutelul parlamendis.

Partsi kinnitusel on valitsus oma strateegilisi valikuid tehes lähtunud eeldusest, et elukvaliteedi kasvu tõusu aluseks on majanduse, hariduse ja teaduse struktuurimuutused, loodusressursside efektiivne kasutamine, keskkonnaseisundi parandamine parima võimaliku tehnika rakendamise teel ning ühiskonna sotsiaalse sidususe suurenemine.

'Eesti poliitika peamine väljakutse on pikemaajaliste, terviklike poliitikate kujundamine ja järjekindel elluviimine niisuguste poliitikakeste asemel, mis tärkavad hommikuti unise peaga lehti lugedes,' märkis peaminister.

Parts ütles, et esimese sammuna selles suunas algatas valitsus protsessi Eesti edu 2014.

'See ei saa olla valitsuse programm valitsusele ega eliidi programm eliidile. Haritlaste, ettevõtjate, talunike ja töötajate ? meie kõigi huvides on, et meie riik oleks tugevam, et meie kaubad oleksid konkurentsivõimelised maailmaturul, et me suudaksime pakkuda maailmale oma teadmisi ja tuua siia maailma teadmised,' rõhutas valitsusjuht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing