Linnahalli osas jäi erimeelsus püsima

Andres Põld 17. märts 2004, 00:00

Maa-ala osta sooviv AS Manutent esitles Rootsi ja Taani arhitektuuribüroo nägemusi Linnahalli piirkonna tuleviku kohta, mõlema projekti peaeesmärk on linna avamine merele ja selles pole kohta Linnahallile.

?Kohtumisel osalenud arhitektid jäid endiselt seisukohale, et halli lammutada ei saa, sest see on arhitektuurimälestis,? ütles Manutendi juhatuse esimes Märt Vooglaid.

Tema sõnul ei suutnud halli säilitamise pooldajad sisuliselt vastata küsimusele, kelle jaoks on vaja ehitist, mille renoveerimine maksab sadu miljoneid kroone ja ülalpidamiseks kulub kümneid miljoneid aastas. ?Jõudsin taas veendumusele, et meie vastasrinnal pole Linnahalli säilitamiseks muid argumente kui argumendid argumendi pärast,? märkis Vooglaid.

Vooglaid kinnitas, et uuringute kohaselt oleks linnas kontserditurgu vaid Saku suurhallile ja renoveeritavale Sakala keskusele. ?Siiski üritati mulle eile selgitada, kui atraktiivne on Linnahall kontserdipaigana,? tähendas ta.

Manutendi juht rõhutas, et kuigi eilsel kohtumisel midagi ei otsustatud, peab linn oma seisukoha aprilli jooksul välja ütlema. Kui Manutent oma tahtmist ei saa, loobub ta Linnahalli maa-ala ostmisest.

Eilsel kohtumisel osalesid ka Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja Manutendi omanik Urmas Sõõrumaa. Millest mehed omavahelisel kohtumisel vestlesid, keeldus Sõõrumaa Äripäevale avalikustamast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:17
Otsi:

Ava täpsem otsing