Digifotod saab salvestada arvuti abita

Kaido Einama 18. märts 2004, 00:00

Eestis on müügil seadmeid, mis suudavad digifotoaparaadis olevad pildid salvestada. Digikaamera mälu on üsna kallis, seda ei saa lõputult juurde osta, et enne arvuti juurde jõudmist kõik vajalikud pildid sinna ära mahuksid. Nii piisabki vastava seadme puhul ühest digifotoaparaadi mälust, mille täispildistamisel tuleb see panna seadme pessa ja pildid suuremamahulisele andmekandjale kopeerida. Pildistada saab fotodest vabanenud mälukaardile uuesti ja uuesti.

Kaks seadet, mis pildisalvestusega iseseisvalt hakkama saavad, on kaasaskantav foto-CD kirjutaja ning kõvakettaga XS-Drive.

Apaceri Disc Steno on mõeldud fotograafidele, spetsialistidele ja reisijatele, miks mitte ka näiteks kinnisvaramaakleritele või automüüjatele, kes igal pool arvutit kaasas ei kanna, kuid teevad päeva jooksul palju pilte. Digifotoaparaadist piltide kättesaamiseks on seadmel hulk pistikupesasid enamlevinud mälukaartide lugemiseks. Arvutita saab ka pilte vaadata, selleks on teleriga ühendamise võimalus. Ühele CD-le mahub 700 MB pilte ehk ligi 700 kõrgekvaliteetset fotot. Kui ühendada seade arvutiga, siis saab seda kasutada tavalise CD-mängija ja -kirjutajana.

Veelgi rohkem pilte saab salvestada kaasaskantavale kõvakettale. Näiteks väiksemale, 20gigabaidisele kõvakettale saab salvestada 2000 kõrgekvaliteetset fotot. Kopeerimine on imelihtne: digifotoaparaadi mälu tuleb panna vastavasse pessa ja vajutada nupule Copy.

Arvutiga ühendades on XS-Drive lisakettaks ning tema kaudu saab arvutisse pilte laadida otse mälukaartidelt. Mõlemad seadmed töötavad ka akudelt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing