Ametiühing: tööandjate katse tagandada riiklik lepitaja on kohatu jõunäitamine

Liis Kängsepp 18. märts 2004, 09:43

Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühingu esimehe sõnul püüab Tööandjate Keskliit jätta ekslikku muljet, nagu saaksid nad riikliku lepitaja tagasi kutsuda.

Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühingu esimehe Peep Petersoni sõnul kahjustab selline soolo ametiühingute ja tööandjate omavahelisi töiseid suhteid.

?Lepitaja on ametisse nimetatud valitsuse poolt tööturu osapoolte kokkuleppel, lepitaja ametiaeg on kolm aastat. Riikliku lepitaja tagandamiseks ei piisa ühe poole pahameelest sisuliselt õigustatud kriitika aadressil,? ütles Peterson.

Tema sõnul on võimatu propagandaks kuulutada kriitikat tõsiasja suhtes, et majandusjuhid ja liberaalsed poliitikud peavad madalaid palku ja sotsiaaltagatisi Eesti majandusedu võtmeks. Tõde on ka see, et suur osa Eesti tööandjaist ei mõista elementaarseid majandusdemokraatia põhitõdesid ning sageli ei taha tunnistada ka töötajate põhiõigust vabale ühinemisele ja kollektiivläbirääkimistele.

Transpordi Ametiühing tunnistab, et riiklik lepitaja ei tohi olla aktiivselt seotud poliitilise tegevusega. Samas ei saa lepitajale keelata isiklikke seisukohti ja nende vaba väljendamist avalikkuses. ?Riiklik lepitaja aga lausa peab sekkuma, kui ta näeb tasakaalu kadumist tööturu osapoolte vahel,? sõnas Peterson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing