Haapsalu tahab korteriühistutele sisse seada intressitoetuse

Liis Kängsepp 18. märts 2004, 14:04

Haapsalu linnavalitsus loodab ergutada korteriühistuid laenu abil maju korrastama ja tahab tulevast aastast sisse seada intressitoetuse, kirjutab Lääne Elu.

Linnavalitsus eelistab linna väljanägemist parandavaid töid: katus, soojustamine, fassaad, turvauksed. Peale selle laste mänguväljakud ? nende rajamiseks võetud laenuintressi on linnavalitsus valmis täies ulatuses kinni maksma.

Et intressitoetus ei ole selle aasta linnaeelarves, saavad kortermajad sellega arvestada alles tulevast aastast. Haapsalu linnapea Teet Kallasvee ütles, et mõni ühistu võib saada ka juba tänavu toetust, kui tal on ettevalmistus tehtud.
?See oleks panus linna juubelisse,? põhjendas Kallasvee.

Kallasvee meelest võiksid intressitoetust saada ka kortermajad, mis on valinud endale valitsejaks Linnamajanduse ASi. Ühisused ei saa ise laenu võtta, küll aga Linnamajanduse AS, kes saab laenu abil maja korda teha, kui majaelanikud annavad selleks volituse.

Kallasvee sõnul laieneb intressitoetus ka neile, kes on juba laenu võtnud. Sel juhul saab sõlmida uue laenulepingu juba uute tingimustega.

Intressitoetust saab nii Ühispangast kui ka Hansapangast võetud laen.?Mis saab pangal olla selle vastu!? ütles Hansapanga Lääne?Eesti regiooni direktor Malle Lehtma. ?See on ainult tervitatav, kui omavalitsus tunneb muret elanike ja linna majade pärast.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing