PM: Sampo tegi uue tootega kindlustuses hiigelhüppe

18. märts 2004, 08:07

Kapitaligarantiiga investeerimisfondi pakkumine kasvatas Sampo Elukindlustuse preemiate mahtu tänavu neli korda.

Eelmise aasta novembrist kuni tänavu jaanuari lõpuni Sampo poolt müüdud kapitaligarantiiga Prantsuse varahaldusfirma Sinopia Asset Managementi fond Positive 2008 osutus kindlustusturul tõeliseks müügihitiks, kirjutab Postimees.

Kui mullu oli Sampo elukindlustusturul 6,7protsendilise turuosaga viimasel kohal, siis tänavu kahe kuu müükide põhjal tõusis Sampo 20protsendilise turuosaga kolmandaks.

«Pangad valitsevad elukindlustusturgu, sest pangasaalid sobivad hästi kindlustustoodete müügiks,» kommenteeris Hansa Elukindlustuse finantsjuht Jürgen Pelt.

«Kindlustusturg on pakkujaturg ehk mida rohkem müüjaid, seda rohkem ka kindlustuslepinguid, sest tavaliselt inimesed säästmise vajalikkusele ei mõtle,» lisas Sampo Elukindlustuse turundusjuht Hele Leppik.

Samas näitab kindlustusstatistika, et hüppelise kasvu taga on eelkõige Sampo investeerimisriskiga kindlustustooted.

Leppiku sõnul osutusid kohalikul turul üllatavalt nõutuks avalikult vähe reklaamitud kapitaligarantiiga fondiosakud, mis võimaldasid teenida tulu aktsiaturgudelt, elimineerides samas raha kaotamise võimaluse. See oli mõeldud siiski rohkem suurklientidele, sest fondi korraga viieks aastaks investeeritav rahasumma pidi olema vähemalt 100 000 krooni. Juhul kui kindlustusest ei võeta raha välja enne 12 aastat, on teenitud tulu maksuvaba.

Toote müügiedust innustunud Sampo plaanib lähiajal tuua turule sarnase investeerimislahenduse, alandades ka minimaalset investeerimissummat 50 000 kroonile. Leppiku arvates peaksid inimesed säästma ja investeerima vähemalt kümnendiku sissetulekutest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing