PM: Tammsaar esialgu tagasi ei astu

18. märts 2004, 08:08

Põllumajandusminister Tiit Tammsaar esialgu ametist lahkumist ei kaalu, kuigi tema haldusalas on kaduma läinud kümnete miljonite eest riigi vara.

Ministri kinnitusel ei saa riigi strateegilise viljavaru osalist kadumist võrrelda kultuurkapitali juhtumiga ning sellega seotud endise kultuuriministri Signe Kivi tagasiastumisega, kirjutab Postimees.

«Riigi Viljasalvel, kes viljavaru hoiustamist haldab, on oma juhatus ja nõukogu, kuhu mina ei kuulu,» lausus Tammsaar. «Signe Kivi oli aga ise kultuurkapitali nõukogu eesotsas.»

Samas ei ole Tammsaare kinnitusel poliitilise vastutuse mõiste võõras ka temale, mistõttu on ta tarviduse korral sammuks valmis. Sellele peaks aga eelnema kõigi asjaolude väljaselgitamine ning nõupidamine erakonnakaaslastega.

Tammsaar usub, et asja uurimine ei tohiks politseil kuigi kaua aega võtta, sest vilja liikumisest peaks olema maha jäänud jälgi. «Tegemist on suure kogusega, mida taskus minema ei vii,» lausus ta.

Signe Kivi astus kultuuriministri ametist tagasi pärast seda, kui tuli välja, et kultuurkapitali juht Avo Viiol on fondist riisunud üle kaheksa miljoni kroon.

Loe lisaks ka Äripäeva tänast uudist <#'Rakvere Viljasalves kadus ära riigireserv'=http://www.aripaev.ee/2591/uud_uudidx_259103.html>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing