Riik otsib vedelkütuse julgeolekuvaru hoiustajat

Liis Kängsepp 18. märts 2004, 09:59

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kuulutas täna välja avatud pakkumise vedelkütuse riikliku julgeolekuvaru hoiustaja leidmiseks.

Hanke tulemusena soovib riik sõlmida lepingu ettevõtjaga, kes hakkab hoiustama Eesti viie päeva keskmise sisetarbimise mahus pliivaba autobensiini 95 ja diislikütust, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Bensiini hoiumahuks on 2004. aastal 6 000 m3 ning diislikütusel 10 000 m3, kusjuures ühes hoiuterminalis peab olema võimalik hoiustada vähemalt 5 000 m3 kütust.

Riikliku kütuse julgeolekuvaru hoiustamiskoht võib pakkumiskutse kohaselt asuda Euroopa Liidu, Eesti, Läti või Leedu territooriumil.

Pakkumiste hindamisel on peamiseks valikukriteeriumiks soodsaim hoiutasu. Samuti arvestatakse kulutusi kütuse transportimisele hoiustuskohast, varude uuendamist ning aurude tagastussüsteemi olemasolu autobensiini hoiustamisel.

Pakkumiste esitamise tähtaeg on 8. aprill kell 11.

Vedelkütuse miinimumvaru on riigi käsutuses või kontrolli all olev naftatoodete miinimumkogus, mis moodustatakse riigi julgeoleku ja elanikkonna toimetuleku tagamiseks. Miinimumvaru võetakse Vabariigi Valitsuse loal kasutusele tootmise säilitamiseks naftatoodete impordi häirete või toornafta maailmaturuhinna olulise tõusu korral.

Kütusevaru moodustavad ning hoiavad vedelkütuse importijad, vedelkütuse suurtarbijad ja riik. Tulenevalt liitumislepingust Euroopa Liiduga, peab Eestil olema 1. maiks 2004 kümne päeva vedelkütuse varu, millest viie päeva varu hoiavad vedelkütuse importijad ja -suurtarbijad juba alates 1. jaanuarist 2003.

Vastavalt vedelkütuse miinimumvaru seadusele peab 2010. aasta alguseks Eestil olema kütusetagavara vähemalt 90 päevaks.

Vedelkütuse miinimumvaru seaduse täisteksti saab vaadata <#siit=https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=697033>

Pakkumiskutse teksti saab lugeda <#siit=http://www.mkm.ee/?id=3253>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing