USA aktsiatrurgudel hinnaralli

18. märts 2004, 09:21

Positiivsed ettevõtete majandusprognoosid süstisid USA aktsiaturgudele uut optimismi, olulisemad aktsiaindeksid kerkisid kõik rohkem kui protsendi võrra.

Dow Jonesi tööstuskeskmine <GR#US.^DJI>kerkis 1,14 protsendi võrra 10300,30 punktini, Nasdaqi koondindeks <GR#US.^IXIC>koguni 1,73 protsenti 1976,76 punktini. Pärast esmaspäeval toimunud langust on Dow kerkinud peaaegu kaks protsenti. Nii kiiret tõusmist pole toimunud juba viis kuud.

Turgudele positiivseid tõukeandjaid oli terve rida ning need olid nii tugevad, et Bagdadis toimunud ohvriterohke plahvatus ei suutnud meeleolusid muuta. USA Föderaalreservi otsus jätta baasintress 1 protsendi tasemele ja selle juurde kuuluv kommentaar, et Fed on ?kannatlik?, enne kui ta olukorda muudab. Keskpanga teisipäevane märkus muutus eile veel positiivsemaks pärast teadet, et tarbijahinnaindeks langes veebruaris 0,3 protsendile (jaanuaris kerkis see 0,5le), mis tähendab, et inflatsioon on kontrolli all ning survet intressidele sealt esialgu ei ole.

Teiseks positiivseks uudiseks oli uuringukeskuse Thomson Financial teade, kes tõstis Bloombergi andmetel S P 500 indeksisse <GR#US.^SPC>kuuluvate ettevõtete kasumi kasvu prognoosi 13,2%ni. Varem arvas analüüsikeskus, et kasumid kasvavad 12,9%.

Konkreetsetest võiduaktsiatest oli tehnoloogiasektorit esindav internetiportaal Yahoo! <GR#US.YHOO>, mille hind kerkis 5,4 protsenti 44,85 dollarini. Investeerimispank Smith Barney tõstis aktsiasoovitust seniselt 'hoialt' 'ostale' põhjendades soovitust tugeva kassavooga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing