Euribor toetab kinnisvararalli jätkumist

Heidit Kaio 19. märts 2004, 00:00

Analüütikute hinnangul püsib Euribor madalal tasemel kuni aasta lõpuni. ?Raske öelda, kas laenuturule on see hea või halb uudis,? ütles Ühispanga analüütik Sven Kunsing. Euribor on kinnisvara- ja teiste pikaajalise laenude baasintressi osa.

Et Eesti Pangal puuduvad vahendid ja kommertspankadel huvi laenuralli peatamiseks, siis soosib Euribori madal tase jätkuvalt madalate intressidega kinnisvaralaenude väljastamist.

Madala intressiga laenuvõimalused on viinud viimastel aastatel kinnisvara hinnad seni jätkuvale tõusule. ?Tegemist on omamoodi eksperimendiga,? ütles Kunsing.

Eile langes Euroopa kommertspankade väljastatavate pikaajaliste laenude baasintressiks kujunenud kuue kuu Euribor 2,02 protsendile. Viimati oli Euribor sama madalal eelmise aasta suvel ja on püsinud sarnasel tasemel üle poole aasta. ?Euribori jätkuvalt madal tase on väike ime,? ütles Kunsing. Pangad ennustasid tõusu möödunud aasta sügiseks.

?Olulist muutust sel aastal ei tule,? ütles Hansapanga analüütik Maris Lauri. Kunsingu hinnangul võiks oodata intresside tõusu tulevast aastast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:17
Otsi:

Ava täpsem otsing