Nordea lööb tingimustega Hansapanka

Inno Tähismaa 19. märts 2004, 00:00

Eesti suuremate kommertspankade kliendiinfo telefonidelt teenuste kohta tingimusi pärides selgus, et ratsionaalselt kaaludes on Hansapanga pakutav kõige vähem soodne. Kõige soodsamaid tingimusi pakuvad Nordea ja Sampo.

Hansapanga kliendiinfo andmetel tuleb eluasemelaenu võttes arvestada 6?7protsendilise intressiga. Tase algab 3,5% juures ja lõpeb 11?12% juures. Arusaadavalt saavad parema intressi vaid väljavalitud kliendid.

Nordea kampaania-intress on 3,35%, ent see kehtib vaid teatud aja ja teatud tingimustel. Enamasti tuleb arvestada 4% intressiga. Sama intressi pakkusid tavapärasena välja ka Sampo ja Ühispanga klienditeenindajad.

Parimat intressi pakub jooksvale hoiusele taas Nordea. Nordea kampaania-intress on küll 2,1%, ent seda makstakse üle 250 000kroonise hoiuse puhul. Kuni 50 000kroonise jooksva hoiuse puhul pakub Nordea 0,4% intressi. Hansapank maksab üle 5000kroonisele jooksvale hoiusele vaid 0,2%.

Eesti-sisesed internetimaksed on eluasemelaenuklientidel päris tasuta Nordea ja Sampo pangas. Ühispank pakub tasuta makseid aktiivsematele, nn Saldo+ klientidele ja alla 25 aasta vanustele klientidele. Hansapangas on tasuta alla 25aastaste klientide ja pensionäride maksed.

Lepingu muutmise tasu, mis on laenuintresside kiire languse ajajärgul oluline kriteerium, on kõige soodsam Nordeas ? 1000 krooni olenemata laenu suurusest. Sampol on tasu 0,7% laenujäägilt ning Hansa- ja Ühispangal 1% laenujäägilt. Miljonikroonise laenu puhul tähendab 1% jäägilt 10 000 krooni suurust väljaminekut.

Väiksemate pankade paremad tingimused näitavad, et turul käib karm võitlus kasumi pärast, mis Hansapangal ulatus möödunud aastal 2 miljardi kroonini. Sellest enamus tuli Eesti turult.

Kliendid on hakanud soodsamatele pakkumistele reageerima. Möödunud aastal sai Nordea Pank juurde 8000 uut eraklienti. Neist umbes tuhat tõi oma laenu üle mõnest teisest pangast.

Hansa- ja Ühispanga eeliseks teiste ees on tihedam kontorite ja sularahaautomaatide võrk. Ent ka Nordea ja Sampo on kontorite hulka suurendamas. Nordea ja Sampo pakuvad oma laenuklientidele võimalust võtta mõned korrad kuus sularaha välja tasuta. Muidu tuleb maksta võõrast automaadist raha väljavõtmise eest Sampo puhul 9 krooni ja Nordea puhul 20 krooni. Sampo personaalpanganduse klientidele on raha väljavõtmine tasuta.

Pankade ametlikud esindajad tõid oma ettevõtete reklaamides välja samad kriteeriumid mis klienditeenindajad. Lisaks rõhutas iga pank integreeritust grupiga, näiteks Ühispank SEB Grupiga. Ühispanga PR- ja marketingijuht Kersti Tumm tõi välja soodustused: välismaksed on turust 30?40% soodsamad, sularaha väljavõtt Ühispanga kaardiga on kõigis SEB Grupi automaatides tasuta. ?Oleme suutelised konkureerima ka sisu ja kvaliteediga, mitte ainult hindadega,? märkis Tumm.

Kvaliteedi on seadnud oluliseks kriteeriumiks oma arengus ka kõik ülejäänud pangad. Näiteks Hansapanga eelis on igas oma elemendis olla klientidele kõige kättesaadavam ning kliendile kõige lähemal, märkis panga suhtekorraldusjuht Ando Noormets. Samuti on Hansapanga eelis pikaajaline traditsioon Eestis.

Sampo Pank soovib olla parim finantsnõustaja kliendile tema eesmärkide saavutamisel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing