Viisnurk saab üksuste müügist heal juhul 170 miljonit krooni

Annika Matson 19. märts 2004, 00:00

Viisnurga eilne turuväärtus oli 120 miljonit krooni.

Viisnurga endine tegevjuht Meelis Kukk ütles, et ehitusmaterjalide divisjoni müügitehing tehakse tasemelt 70 miljonit krooni, pluss-miinus mõistlik läbirääkimiste piir.

Spordikaupade divisjoni müügi hind jääb tema ütluste kohaselt marginaalseks, sest huvitatute ring on väga piiratud. Viisnurga spordidivisjoni vastu on huvi tundnud maailmakuulus spordivarustuse tootja Rossignol. ?Väga hea müügitulemus spordidivisjonis oleks 10 miljonit krooni, mis on kohustustevaba hind,? ütles Kukk.

Liimpuiduvabriku müügi osas on Kuke sõnul mitu variante. ?Selle välja ehitatud kommunikatsioonidega suure kinnistu hind, kus tehas paikneb, on 50 miljonit krooni,? kommenteeris Kukk. Viisnurga endine juht tõdes siiski, et müügi hinda mõjutab loomulikult see, kas divisjonid müüakse kohustustevabalt või mitte.

Viisnurga konkurendi GM Panels OÜ tegevjuhi Urmas Lillepalu sõnutsi ei ole selle liimpuiduvabriku turuhind üle 40 miljoni krooni. Ta lisas, et pankrotivarana saaks läänest osta veel odavama vabriku ning selle siin kuu ajaga püsti panna. ?See on nagu tuttuue auto või arvuti ostmine ? järgmisel päeval on hind 20?30% madalam,? ütles ta.

Lasva Liimpuidu ASi juhataja ja omaniku Juho Toomiku sõnul võiks Viisnurga liimpuiduvabriku eest saada 30?40% investeeringust. Liimpuiduvabriku ehitamisse investeeris Viisnurk ärijuhi Andrus Aljase andmetel 100 miljonit krooni. Seega jääb vabriku maksumus samuti 30?40 miljoni krooni kanti.

Toomiku andmetel pakuti Viisnurga liimpuiduvabrikut müüa ka praegusele tegevjuhtidele, kuid nemad ei näidanud ostuhuvi.

Viisnurga finantsnõustaja Amish Mody ütles, et läbirääkimised käivad seitsme võimaliku liimpuiduvabriku ostjaga.

?Pakkujate seas on nii välismaa kui ka üllatavalt palju Eesti päritolu huvilisi,? ütles Mody. Ta lisas, et huvilised vaatavad vabrikut nii tervikuna kui ka osadena.

?Otsime võimalusi, et vabrik võetaks üle koos töötajatega, kes on 15. aprilliks saanud koondamisteate,? ütles ta.

Viisnurk tahab esimesena müüa ehituskaupade divisjoni, kus ostupakkumisi oodatakse 2. aprilliks. Üheksa pakkuja hulgas on palju strateegilisi investoreid. Pakkujate seas on ka eestlastest pakkujaid, kes on kaasanud väliskapitali.

Spordikaupade divisjoni infomemorandum valmib järgmise kuu alguses.

Ühispanga analüütik Sander Danil soovitab riskialtil investoril Viisnurga aktsiat osta. Otsest hinnasihti tal hetkel pole, aga alla 26,6 krooni tundub aktsia huvitav. Eile sulgus Viisnurk täpselt 26,6 krooni tasemel.

?Arvan, et ehitusmaterjalide divisjon müüakse võrreldes varade bilansilise väärtusega kasumiga, sest see on kasumlikult toimiv üksus,? ütles Danil.

Spordidivisjonis on palju allahindlusi toimunud, aga Danil loodab, et ka siin vastab hind varade bilansilisele väärtusele.

Aljase sõnul oli 2002. aasta auditeeritud majandustulemuste järgi ehituskaupade divisjoni koguvarade väärtus 38,5 miljonit krooni ja spordikaupade divisjonide koguvarad olid 80,2 miljonit krooni.

2003. aasta aastaaruanne on lõplikult auditeerimata ja neid numbreid ta kommenteerida ei tohi.

Hansabank Marketsi peaanalüütik Urmas Riiel ei julge Viisnurga aktsiale mingit soovitust ega hinnasihti anda, sest asjad on ümbervaatamisel.

Ka Suprema analüütik Triin Palge on Viisnurga suhtes väga kriitiline. ?Mina enne aasta möödumist Viisnurgale mingeid soovitusi jagama ei hakka,? ütles ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing