Kuidas korraldada tööjaotust puhkuste ajal

Karin Vahtra 22. märts 2004, 00:00

Kindlasti ei saa tööandja töötajalt nõuda puhkusele mineku tingimusena eelmisel kuul töötamist topeltkoormusega ehk suuremal määral, kui töölepingus kokku lepitud.

Vastavalt puhkuseseaduse § 15 lg-le 1 peab tööandja koostama kalendriaasta kohta puhkuste ajakava ja tegema selle töötajatele teatavaks jaanuari jooksul. Vastavalt lg-le 2 lähtub tööandja puhkuste ajakava koostamisel töö korraldamise huvidest, arvestades võimaluse korral kindlasti ka töötajate soove.

Seega lähtub tööandja puhkuste andmisel eelkõige töö või tootmise korraldamise huvidest ning töö- ja puhkuseperiood tuleb paika panna nii, et tagatud oleks töö ja tootmise jätkumine kogu tööaasta vältel.

Tööandja enda huvides on korraldada puhkuste andmine nii, et töötajatele oleks tagatud puhkuse ajaks asendajad, kui see on töö jätkumiseks vajalik.

Tööandja ei saa töötajalt nõuda puhkusele mineku tingimusena eelmisel kuul topeltkoormusega töötamist. Samas eeldab töö korraldamine mõistlikku suhtumist nii töötajalt kui ka tööandjalt ning mõlemad pooled peaksid oma õiguste realiseerimisel toimima hea usu põhimõtetest lähtuvalt.

Olukorras, kus ametikoha spetsiifika tõttu pole võimalik asendajat leida, tuleks saavutada mõistlik kokkulepe töötaja ja tööandja vahel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing