Pärnu rannarajooni kerkib eksklusiivne kortermaja

Enn Tosso 22. märts 2004, 00:00

Papli tänav on viimase aasta jooksul kiiresti arenenud ? välja on ehitatud terviklik elamurajoon, kus on hoitud ühtset arhitektuurset stiili. Läheduses on valminud Eesti suurim ja moodsaim vesilõbustuskeskus, mis piirkonna väärtust tõstab.

Korterelamus on neli korterit korrusel, kokku kaheksa korterit ? seitse kahetoalist ning üks kolmetoaline korter. Igal teise korruse korteril on rõdu, esimese korruse korteritel aga terrass. Esimesel korrusel paikneb ka tehniline ruum.

Krundi lõunapoolsel küljel asub ühiskasutatav bassein koos terrassiga.

Krunt on piiratud aiaga, haljastatud. Igale korterile on ette nähtud parkimiskoht maja ees.

Korterid on avarad, funktsionaalse ruumilahendusega. Elutuba on koos avatud kööginurgaga, lisaks magamistuba ja ühine WC-du?iruum.

Korterid on elekterküttel, neis on TV ja telefoni valmidus, paika on pandud valve- ja tuletõrjesignalisatsiooni kaabeldus. Elamu välisuks ja aiavärav on fonolukustusega.

Siseviimistlus valmib koostöös korteri ostjaga.

Neofunktsionalistlikus stiilis korterelamu on projekteerinud arhitekt Kalle Vellevoog.

Hoone välislahenduses on lisaks valgetele ja tumehallidele krohvipindadele kasutatud ehedat betoonpinda, puitu, tsingitud metallpiirdeid ning ?alusiisid.

 • Samal teemal: Pärnu linna üldplaneeringuga aastateks 2001?2025 saab tutvuda aadressil www.parnu.ee

 • Karin Alliksaar, Vestman Kinnisvara Pärnu esinduse maakler:
  Papli 34 kortermaja Pärnu linnas on väga hea asukohaga, kuna supelranda on vaid 300 m.

Tegemist on luksuskaubaga, mis mõeldud nõudlikule kliendile. Uudne ja huvitav lahendus on üldkasutatav bassein ja terrass krundi lõunaküljel. Huvitav, palju see tulevastele korteriomanikele maksma läheb ning kuidas seda hallatakse? Pärnu kortermajade arendusprojektide jaoks on see küll uudne lahendus.

Arvan, et analoogseid maju mahub sinna veel palju, ka võsa arvel. Üheks müügiargumendiks oleks eeldatav keskranna laiendamine kuni veekeskuseni või Strandini. Asukoha miinuseks pole niivõrd lähedal asuvad vanad paneelmajad, kuivõrd vene keskkool otse üle tee, mispärast ka kohalik neid kortereid ei ostaks; kui, siis ainult investeeringuks.

Keskmisest kõrgem hinnatase ? 17 000?22 000 kr/m2 ? on vastuvõetav eelkõige väljastpoolt tulevale kliendile. Asukohta, maja välisilmet ja siseviimistluse taset arvestades on tegemist atraktiivse objektiga.

Neofunktsionalistlik stiil on täna Eestis väga populaarne ja huvitava arhitektuurilise lahenduse eest on klient nõus maksma rohkem.

Tutvudes projekti kodulehega, võib veenduda, et korterite müük erilist raskust ei valmista ? kaheksast 1 kuni 1,64 miljonit kroonini maksavast korterist kuus on tänaseks juba broneeritud.

Pärnu linna üldplaneering aastateks 2001?2025 näeb aktiivsemale puhke- ja meelelahutuskeskusele orienteeritud ulatuslikumat uusehitust rannapiirkonda just alates Kuuse tänava sihist Raeküla poole ning Papiniidu tänava ühendamist nii A. H. Tammsaare puiesteega kui ka Papli tänavaga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  06. December 2011, 19:34
  Otsi:

  Ava täpsem otsing