Saaremaa sadama rajamiseks load käes

Kristiina Randmaa 22. märts 2004, 00:00

Möödunud nädalal sai Tallinna Sadam kätte vee erikasutusloa, mis oli viimane vajalik luba sadama rajamiseks.

?Sisuliselt võiksime homme alustada riigihanke korraldamisega,? ütles Tallinna Sadama arendusjuht Avo Viil. ?Me ei maga, valmistame hetkel ette hankedokumente.?

Ülemöödunud nädalal sai arendaja kätte ka ehitusloa. Mustjala valla poolt uuesti kehtestatud üld- ja detailplaneeringut pole Eestimaa Looduse Fond (ELF) ja Eesti Roheline Liikumine (ERL) uuesti kohtusse kaevanud. Roheliste vastuseisu tõttu on sadamaehitus Saaremaal viibinud rohkem kui aasta.

Viili sõnul tahaks sadam väga juba mõne kuu pärast suvel ehitama hakata. ?Kui takistusi ei tule, siis on see reaalne,? ütles ta.

Samas on ELF märtsi alguses kohtusse kaevanud keskkonnaminister Villu Reiljani keskkonnamõjude hindamise aruande kinnitamise eest. ELFi jurist Kärt Vaarmari on öelnud, et fond tegi seda vaidlusküsimuste lahendamata jäämise pärast enne aruande kinnitamist.

?Meie teisipäevasel kohtumisel lubasid rohelised vaidlustada ka vee erikasutusloa,? ütles Viil.

Seda Kärt Vaarmari ei kinnitanud. Ta ütles, et ELF ei ole teinud veel mingeid otsuseid. Samas tõdes ta, et Tallinna Sadamaga on lõpuks ometi tekkinud dialoog. ?Kui me aasta tagasi kohtusime, siis ütlesid nad, et ei hakka meie nõudmisi täitma. Nüüd lubavad nad teha uued hoovuste mõõtmised.? Varem kasutati mudelarvutusi.

Lisaks lubas Tallinna Sadam Viili sõnul koostada lindude seire programmi, mida alguses kavas polnud. ?Oleme teineteisele lähenenud, teinud mõned sammukesed,? rääkis Viil . ?Aga ka rohelised on kompromisse teinud ? võtnud näiteks maha botaanika küsimused. Küllap me varem või hiljem kokkuleppele jõuame.?

Kui palju praegu ligi 70 mln kroonine sadamaprojekt lisauuringute tõttu kallimaks läheb, ei osanud Viil veel öelda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing