Spekulandid võivad sihikule võtta Taiwani

Romet Kreek 22. märts 2004, 00:00

Spekulandid võivad valida Taiwani valuuta rünnakute objektiks, kuna olukord saareriigis on viimastel päevadel oluliselt halvenenud. Reedel tulistati Taiwani presidenti Chen Shui-biani ja asepresidenti Annette Lu?d presidendi kodulinnas. Kummagi olukord pole kriitiline.

Nädalavahetusel toimusid Taiwanil valimised, mis lõppesid halvima võimaliku lahendusega. President Chen Shui-bian võitis valimised vähem kui veerandprotsendipunktise edumaaga Lien Chani ees. Nii väike häältevahe tekitas segadust. Lien Chan kutsus oma partei pooldajaid protestima seni, kuni saavutatakse uus häälte ülelugemine. Lien ütles oma toetajatele, et reedese tulistamise asjaolud on kahtlustäratavad, ja nõudis, et presidendi vaataks üle sõltumatu meditsiinimeeskond.

Investoritele ei meeldi segadused ja ebaselgus. See on aga roheline tuli spekulantidele, kes võivad üritada täna turgude avanemise järel Taiwani dollari nõrgenemise peale spekuleerida.

Taiwani rahandusminister ütles, et riik võib võtta valuuta kaitsmiseks kasutusele 500 mld Taiwani dollari (190 mld krooni) suuruse riikliku stabilisatsioonireservi. USA dollar tugevnes reedel 33,253 Taiwani dollarile võrreldes neljapäevase 33,228 Taiwani dollariga. Taiwani aktsiaturu liikumist kajastav indeks tõusis reedel 0,4 protsenti, 6815 punktile.

?Kõik viimase 48 tunni jooksul toimunud sündmused on muutnud Taiwani investeerimiskeskkonna märkimisväärselt riskantsemaks, kui see varem oli,? ütles Bear Stearnsi strateeg Michael Kurtz Bloombergile. ?Me oleme klientidel soovitanud Taiwani aktsiate osakaalu hoida indeksite omast suuremana, kui paneme selle soovituse viimase kahe päeva sündmuste taustal väga tõsisele kaalumisele.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing