EPL: Viljasalve kõik juhid vahi all

22. märts 2004, 08:03

Kohtunik andis laupäeval nõusoleku võtta kümneks päevaks vahi alla kõik neli Rakvere Viljasalve juhatuse liiget, ütles kaitsepolitsei pressiesindaja.

Eesti Päevaleht kirjutab, et nelikut kahtlustatakse esialgu seotuses riigi viljatagavara kadumisega, kellelegi süüdistust esitatud pole. ?Kümne päeva jooksul peab uurimine näitama, kas on alust neile süüdistus esitada või mitte,? ütles kapo pressiesindaja.

Rakvere Viljasalve juhatusse kuuluvad Vladimir Semjonov (47), Marti Kedder (36), Vassili Karakai (64) ja Tõnu Reissaar (63). Kapo pidas neid kahtlustatavatena kinni juba reedel.

Nädala algul teatas Semjonov põllumajandusministeeriumile, et nende viljasalvest on kaduma läinud 13 000 tonni riigi julge- olekuvarusse kuulunud vilja. Tegemist oli umbes kolmandikuga Eesti julgeolekuvarudest.

Kadunud vilja koguväärtus on 25 miljonit krooni ja koguseliselt mahuks see ära rohkem kui 800 raudteevagunisse. Peale riigi on kümmekonna miljoni krooni ringis maksvast viljakogusest jäänud väidetavalt ilma Eesti-Soome ühisettevõte.

Enamik kadunuks jäänud viljast oli rukis. Vähemal määral hoiti Rakveres nisu.

Skandaali tagajärjel lahkub ametist põllumajandusminister Tiit Tammsaar, samuti kaotasid töö Riigi Viljasalve juhatus ning nõukogu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing