Ülo Toomsalu • 22. märts 2004 kell 6:03

EPL: Parts viivitab minister Tammsaare vabastamisega

Peaminister Juhan Parts ei vabasta põllumajandusminister Tiit Tammsaart enne, kui pole saanud ülevaadet suurvarguse asjaolude ja viljasalve tuleviku kohta.

Eesti Päevaleht kirjutab, et otsuse edasilükkamist põhjendas Parts eile vajadusega saada enne pilt Eesti Viljasalve majandusseisust ja sellest, kuidas käib julgeolekuvarude edasine hoidmine. Ka tahab peaminister enne järgmiste sammude astumist kohtuda ministrikandidaadiga. Koalitsioonileppe järgi kuulub põllumajandusministri portfell Rahvaliidule.

Esimese raporti juhtunu kohta viis Tammsaar Stenbocki majja reedel. ?Nüüd tuleb keskenduda sellele, kuidas vilja julgeolekuvaruga edasi minna. Mina ARKi (viide Autoregistrikeskusele, kust läks samuti kaduma miljoneid kroone ? toim) asju analüüsima ei hakka, mis ka seda vajaksid,? ütles Tammsaar valitsusjuhilt saadud ülesande kohta.

Olukorras, kus erastamiste järel pole riigil piisavalt hoidlaid, on tema sõnul paratamatu erafirmade kaasamine. ?Siin tuleb mõelda garantiidele ja vilja kindlustamisele,? lausus Tammsaar.

Ka osutas ta sellele, et vastutus vargusloo eest jaguneb parteiliselt võrdselt. Kaks viljasalve nõukogu eksliiget on Rahvaliidust ja kaks Res Publica ?omad?.

Oma ettekande teksti arutas minister eile õhtul Eesti Viljasalve nõukogu uue esimehe Märt Riisbergiga. Tammsaare sõnul on valmiv paber tegevusjuhiseks ka uuele ministrile.

Hetkel kuum