Kalleim auhinnaloos tõstis Kraft Foodsi müüki 40%

Tiina Kass 23. märts 2004, 00:00

Enne kampaaniat oli Kraft Foods Eesti OÜ kuu käive 10,7 mln krooni ja peale kampaaniat oli ettevõte kuukäive 15 mln krooni.

Kraft Foodsi tootekampaania käigus, milles osales üle 6500 inimese, leidis omaniku ligi pool miljonit krooni maksev Chrysler Voyager mahtuniversaal.

Lisaks peaauhinnale oli võimalus võita 304 väiksemat auhinda. Seega iga 21 kampaanias osalenu võitis auhinna. Kampaania on oluliselt osalejasõbralikum kui näiteks massilise osalemisega korgikampaaniad või muud sarnased lahendused.

Kampaania käigus oli tarbijate ülesanne osta kampaaniatooteid viiest erinevast Kraft Foodsi kaubakategooriast (Karat kohvid, Gevalia, Jacobs, O?boy kakao, Estrella krõpsud, Miracoli makaronitooted ja Philadelphia toorjuustud, Marabou, Daim, Karuna ja Toblerone maiustused) ning edastada pakendite ribakoodid postiga spetsiaalse makstud vastus tüüpi kupong-ümbrikuga.

Kampaania tulemusi kokku võttes selgus, et müük kasvas keskmiselt 40%.

Kraft Foods Eesti OÜ turundusjuhi Martin Mällo sõnul kiitsid kampaania lahendust ka Kraft Foods tooteid müüvad kaupmehed, kes said oma käsutusse tugevad müügiargumendid lisamüügi tekkimiseks ning head ja pikema aja jooksul toimivad müügikohamaterjalid.

Mällo sõnul oli keerulisema kampaanialahenduse valimise peamiseks eesmärgiks suurendada bränditeadlikkust ehk teisisõnu tulla välja oma tuntud tootekaubamärkide tagant. ?Olime nähtavad korraga kõigi meie peamiste brändide toodetega ning lisaks ka ettevõtte kaubamärgiga ? see kindlasti soodustab nii juba olemasoleva lojaalsuse võimendumist kui ka uue teket,? selgitas Mällo.

Kampaaniat korraldanud Royal Service OÜ arendusjuht Aivar Laan toob põhiliste edu faktoritena esile lihtsa sõnumi, kampaania taustidee, mehaanika ning koostööpartnerite ja tellija professionaalsuse eesmärkide sõnastamisel.

?Kokkuvõttes kampaania töötas, sest tarbijad nägid uut võimalust tarbida neile juba tuttavaid tugevaid brände nagu Gevalia, Estrella, Daim ja teisi kaubamärke korraga Kraft Foods kaubamärgi katuskampaanias ning meie omalt poolt võimendasime kasutegurit, tagades selged ja tugevad motivaatorid,? ütles Laan.

?Tarbijad mõistsid, et neile on kasulik erinevates tootekategooriates tarbida just neid brände, sest foonil on võimendamas kasu Kraft Foodsi kampaania ja pakutavad võidud.?

Kraft Foodsi kampaania on värskeim näide edukast kategooriatevahelisest kampaaniast, mis on Eestis suhteliselt uus nähtus. Lihtsalt öeldes hõlmab selline kampaania korraga mitut brändi, tõstes nii nende kui ka näiteks neid koondava katusbrändi teadlikkust tarbijate seas.

Toimiva kategooriatevahelise kampaania võti on hea idee, mis muuhulgas sisaldab ka piisavat motivaatorit tarbijale, ning üksikasjadeni läbimõeldud ja kvaliteetne teostus. Heade auhindade rohkus ja väärtus on üks hea võimalus, motiveerimaks tavatarbijat osalema ka keerulisemates, mitut toodet hõlmavates kampaaniates.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing