EPL: Kalev tõstis osaniku küpsised ukse taha

23. märts 2004, 08:02

Endine Järle, nüüdne Kalev Jõhvi Tootmine, lõpetas möödunud kuu lõpus resoluutselt küpsisetootmise Kaleviga konkureeriva brändi Maiasmokk tarbeks.

Maiasmoka küpsiseid ostis Kalevi aktsionäri Priit Kotkasega seotud firma Järlest alates möödunud aasta kevadest, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Oma äride kommenteerimisest ma eriti huvitatud ei ole,?ütles Maiasmoka kaubamärgi omaniku Kommivabriku ja Kalevi aktsionäri Milestone juhatuse esimees Kotkas, lisades samas, et Kalev ostis Järle kindla suunitlusega kahjustada Maiasmoka brändi.

Kotkase sõnul tuleb tal tõepoolest teenustööd kusagilt mujalt ostma hakata, kuid mis ajast alates, ei soovinud ta täpsustada. ?Poeletid meie küpsisetoodangust kindlasti tühjaks ei jää, müük ja tootmine jätkuvad, maailm on ju küpsisetehaseid täis,? ütles ta.

Kalevi esindajad ei soovinud Eesti Päevalehele Maiasmoka brändi väidetavat tõrjumist kommenteerida. Börsiettevõttena ja hea tava kohaselt ei pea Kalev sobilikuks kommenteerida koostöölepingute ning käimasolevate kohtumenetluste sisu, teatas ettevõte turundusjuht Alar Pink.

Pingi sõnul oli Järle aktsiate omandamise eesmärk senisest jõulisem sisenemine küpsiseturule ning tegevuse alustamine saia- ja leivasektoris vastavalt Kalevi pikaajalisele arengustrateegiale.

Hetkel on Pingi sõnul Kalev Jõhvi Tootmisel käsil toodete uuendamine, uuendatud tooted jõuavad peatselt ka tarbija kätte.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing