Maksuamet soovitab deklareerida tulu elektrooniliselt või postiga

23. märts 2004, 12:16

Maksuamet soovitab sabas seismist vältida kasutades tuludeklaratsiooni esitamiseks e-maksuametit või saates täidetud deklaratsiooni postiga.

Tuludeklaratsiooni blankette saavad nii eraisikud kui füüsilisest isikust ettevõtjad välja printida maksuameti koduleheküljelt (<#vt siit=http://www.ma.ee>).

Kuigi märtsi lõpus on ka e-maksuameti koormus tavapärasest suurem, saab elektroonilist deklaratsiooni esitada tunduvalt kiiremini ja mugavamalt kui täita deklaratsiooni teenindusleti töötaja abiga, ütles maksu- ja tolliameti maksude osakonna juhataja Dmitri Jegorov.

E-maksuameti kasutamiseks vajaliku lepingu saab maksumaksja sõlmida ka maksuameti teenindusbüroosse minemata. Internetipangas piisab klikkimisest vastavale lingile.

Järjekorda maksuameti teenindusbüroos saab vältida ka kasutades pangasaalides asuvaid kliendiarvuteid. Jegorovi kinnitusel kasutatakse neid arvuteid veel suhteliselt vähe, seega saab nende kaudu esitada deklaratsiooni kiiremini, kui teenindaja jutule minnes.

Mingeid lisadokumente deklaratsioonidega samal ajal esitama ei pea. Lisadokumendid tuleb esitada vaid juhul, kui maksuhaldur neid näha soovib ja sellest ise teada annab. Lisadokumendid võib saata posti teel ja seda võib teha ka peale 31. märtsi.

Lisadokumentide esitamisel ei kehti tagastustähtaeg 5 tööpäeva, kuna maksuametnikud vaadavad dokumendid käsitsi läbi üldises järjekorras.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing