Põllumajandusminister võtab ikaldushüvitise teema jälle üles

24. märts 2004, 15:59

Põllumajandusminister Tiit Tammsaar esitas taas valitsusele arutamiseks nn ikalduskahjude hüvitamise taotluse, teatas põllumajandusministeerium.

Hüvitamisele kuuluva kahjusumma suuruseks on 25 miljonit krooni, mille väljaarvutamisel on lähtutud 2003. aasta tootjahindadest.

'Varasem taotlushinna põhine kahjusumma (45,2 miljonit krooni) arvutati Rahandusministeeriumi survel ümber tootmiskulude põhiseks,' ütles minister, kes lisas, et ei pea ise sellist lähenemist õigeks, kuna aastavahetuse seisuga oli teravilja tegelik hind ületanud tunduvalt juba ka eelmise aasta taotlushinna. 'Taotlushind lepiti aga kokku tootjate ja valitsuse vahelise läbirääkimise käigus,' ütles Tammsaar.

Tammsaar on seisukohal, et looduskahjude hüvitamine vajab kiireloomulist lahendust veel enne kevadiste põllutööde algust. 'Eelmise aasta looduskahjude tõttu on paljud põllumajandustootjad sattunud majanduslikult väga raskesse olukorda. Hüvitamise otsustuse mitmekordne edasilükkamine seab ohtu tootmise jätkamise ja kevadkülvi tegemise eelkõige väikemajapidamistes,' seisab ministri pöördumises valitsusele.

2003.a. sügisel loodusõnnetuse tagajärjel tekkinud kahjuteatisi esitasid kokku 502 tootjat summas 45,2 miljonit krooni.

Kõik kahjude hüvitamise taotlused on läbi vaadanud ja üle kontrollinud Jäneda Õppe-Nõuandekeskus, kellel on selles töös ligi 10-aastane kogemus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing