Ülo Toomsalu • 25. märts 2004 kell 6:11

EPL: Hydro Texaco lubab turule tuua imebensiini

1. aprillist hakatakse Hydro Texaco tanklates müüma uue lisandiga bensiini, mis firma PR-esindaja Karin Varkeli sõnul on kvaliteedi osas samm edasi.

?Tegemist on küll tavalise lisandiga bensiiniga, kuid seal on üks aine, mida teiste turul müüdavate lisandbensiinide juures ei kasutata,? ütles Varkel Eesti Päevalehele. Hydro Texaco plaanib uut bensiini avalikkusele lähemalt tutvustada selle kuu lõpus.

Kütuseeksperdist professor Mihkel Naamsi sõnul on tegemist mootori kulumisvastase lisandiga kütusega, mille kasutamine peaks kohe kütusekulu vähendama nelja protsendi võrra. Erinevalt Statoili Ultima ja Neste Futura lisanditest, mis on eelkõige puhastava toimega, on Nitro 3000 tema sõnul hõõrdumist vähendav, seega mootori eluiga pikendav.

?Mina suhtun sellesse uude tootesse positiivselt, kuigi seda peab veel uurima ja katsetama,? ütles Naams, kelle sõnul ei jõua ta ära oodata, mil Hydro Texaco Taani eksperdid kütuselisandit avalikkusele tutvustavad.

Üks anonüümseks jääda sooviv kütuseturule lähedal seisev isik ütles aga Eesti Päevalehele, et Hydro Texaco uue lisandi puhul ei ole tegemist revolutsiooniga ? kõik kütusemüüjad ju peavad oma lisandit kõige paremaks.

Nitro 3000 lisandiga kütus on müügil juba Hydro Texaco tanklates Taanis ja Leedus, selle hind on 98 Euro piirimail.

Hetkel kuum